Liga mistrů klepe na dveře. Která jména by se mohla ucházet o korunku pro hráče tohoto ročníku?

Prestižní Liga mistrů není jen o ušatém poháru pro klub, který daný ročník ovládne. Hodnotí se individuální kvality, jako třeba cena Player of the Season, která každoročně náleží hráči, který v elitní evropské soutěži předvedl nejlepší výkon. Uděluje se za výjimečné dovednosti a přičinění k týmovému úspěchu. Historie nabídla již celou řadu známých jmen, které se tohoto uznání dočkali. Naposledy se tak dostalo portugalskému záložníkovi Rodrimu za jeho mimořádné schopnosti, kterými pomohl Manchesteru City k premiérovému triumfu v této soutěži. Další ročník startuje již v úterý 19. září svou skupinovou fází. Podívejme se na pět kandidátů na toto ocenění podle webu Sportskeeda, kteří by se o něj mohli ucházet v této sezóně.

3) Vinícius Junior (Real Madrid)

Jeho přínos pro Bílý balet je neoddiskutovatelný. Velkou zásluhu měl už na triumfu v Lize mistrů v ročníku 2021/22, ve kterém rozhodl i samotné finále proti Liverpoolu. Brazilskému talismanu se dařilo i v minulé sezóně. V prestižní evropské klubové soutěži odehrál 12 zápasů, ve kterých vstřelil 7 branek a přidal 5 asistencí.

Jeho spolupráce s Benzemou byla skvělá, ale francouzský útočník už je pryč, proto bude zajímavé sledovat, jak si bude rozumět i s dalšími spoluhráči. Vinícius Junior má skvělé technické dovednosti a jeho tah směrem do vápna vzbuzují obdiv.

Foto: Real Madrid CF