Liga mistrů klepe na dveře. Která jména by se mohla ucházet o korunku pro hráče tohoto ročníku?

Prestižní Liga mistrů není jen o ušatém poháru pro klub, který daný ročník ovládne. Hodnotí se individuální kvality, jako třeba cena Player of the Season, která každoročně náleží hráči, který v elitní evropské soutěži předvedl nejlepší výkon. Uděluje se za výjimečné dovednosti a přičinění k týmovému úspěchu. Historie nabídla již celou řadu známých jmen, které se tohoto uznání dočkali. Naposledy se tak dostalo portugalskému záložníkovi Rodrimu za jeho mimořádné schopnosti, kterými pomohl Manchesteru City k premiérovému triumfu v této soutěži. Další ročník startuje již v úterý 19. září svou skupinovou fází. Podívejme se na pět kandidátů na toto ocenění podle webu Sportskeeda, kteří by se o něj mohli ucházet v této sezóně.

2) Jude Bellingham (Real Madrid)

Nejrychlejší způsob, jak dostat ze zad tlak vysoké cenovky, je začít makat, jakmile se objeví první ostrý start. Anglický mladík Jude Bellingham si toho byl asi velmi dobře vědom, což se odráží i v jeho výkonech za Bílý balet. Jeho přesun z Dortmundu byl nákladný a mnozí s napětím sledovali, jak si v LaLize povede.

Pět kol španělské nejvyšší soutěže je za námi a dvacetiletý záložník má na svém kontě již 5 gólů a 1 asistenci. Nyní přichází na řadu také Liga mistrů, ve které se Realu historicky daří. Pokud se bude v této soutěži dařit i Bellinghamovi, mohlo by to vést k zisku dalšího ušatého poháru.

Foto: Real Madrid CF