Liga mistrů klepe na dveře. Která jména by se mohla ucházet o korunku pro hráče tohoto ročníku?

Prestižní Liga mistrů není jen o ušatém poháru pro klub, který daný ročník ovládne. Hodnotí se individuální kvality, jako třeba cena Player of the Season, která každoročně náleží hráči, který v elitní evropské soutěži předvedl nejlepší výkon. Uděluje se za výjimečné dovednosti a přičinění k týmovému úspěchu. Historie nabídla již celou řadu známých jmen, které se tohoto uznání dočkali. Naposledy se tak dostalo portugalskému záložníkovi Rodrimu za jeho mimořádné schopnosti, kterými pomohl Manchesteru City k premiérovému triumfu v této soutěži. Další ročník startuje již v úterý 19. září svou skupinovou fází. Podívejme se na pět kandidátů na toto ocenění podle webu Sportskeeda, kteří by se o něj mohli ucházet v této sezóně.

1) Erling Haaland (Manchester City)

Jeho gólový apetit nepřibrzdí snad žádná adresa. Už v barvách Salzburgu vzbuzoval pozornost, v Dortmundu pak potvrdil, že jej čeká hvězdná budoucnost. Přesun do Manchesteru City byl další kariérní výzvou, ale norský klenot se ji zhostil na výbornou.

Citizens svými góly dovedl k úspěchu nejen v Premier League, ale i v FA Cupu a Lize mistrů. Právě prestižní evropskou soutěž se podařil tomuto ostrovnímu celku vyhrát poprvé a Haaland na tom měl lví podíl. Pokud si formu udrží i pro tuto sezónu, je nutné opět s družinou Pepa Guardioly počítat.

Foto: Manchester City FC