Kubala se drží při zdi i po gólovém probuzení: Věřím, že se to otevře, ale neříkám, že to tam teď bude padat pořád

Kubala se drží při zdi i po gólovém probuzení: Věřím, že se to otevře, ale neříkám, že to tam teď bude padat pořád

Čtyřiadvacetiletý forvard Filip Kubala si musel na první zápis do střelecké listiny ve službách Baníku počkat až do osmého ligového kola. Proti nebohému Zlínu (5:1) pak před domácím publikem ve Slezsku udeřil rovnou dvakrát.

Hlavní kouč momentálně sedmého celku tabulky Pavel Hapal ho neustále stavěl do základu i přesto, že se mu do té doby střelecky nedařilo. Líbila se mu však jeho aktivita, šikovnost a bojovnost.

"Tohle je pro hráčovu sebedůvěru hrozně důležité. Cítil jsem to a moc za to trenérům děkuju," uvedl v interview pro web fcb.cz odchovanec Slovácka, jenž v minulosti prošel také Viktorií Žižkov, Karvinou, Třincem a Hradcem Králové.

Kubala vs. domácí soutěže:

FORTUNA:LIGA - 124 startů, 18 gólů
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 29 startů, 10 gólů
MOL Cup - 13 startů, 5 gólů

Konkurent Almásiho, Tanka i Klímy dobře věděl, že čekání na gólové pookřání bylo pořádně dlouhé. "Pro mě, pro spoluhráče i pro fanoušky, protože očekávání mých gólů a asistencí tady prostě byla. Už přece jen bylo cítit, že se série zápasů bez toho, abych dal gól, natahuje. Ale že by mi spadl kámen ze srdce, to bych neřekl, protože ty výsledky i výkony už jsme měli, postarali se o ně ostatní kluci," ocenil kolegy.

Kubala byl rád, že se mu nepříznivou sérii podařilo prolomit před ostravským publikem, se kterým si také náležitě užil oslavy. Nyní se však od něj budou čekat další přesné zásahy...

"Věřím, že se to otevře, ale neříkám, že to tam teď bude padat pořád. Nějaká ta okénka tam určitě zase budou, má to tak každý útočník. Ale motivace a povzbuzení to určitě je,“ uzavřel útočník pět utkání v řadě neporaženého mužstva, které ještě do konce tohoto týdne narazí na třetiligové zjevení Zápy, respektive Sigmu Olomouc.

V týdnu čeká boj o osmifinále 10 prvoligových klubů včetně nejužší špičky. Papírově nejtěžší to mají Teplice