Další Kluivert na scéně. Šestnáctiletý Shane podepsal v Barceloně

Další Kluivert na scéně. Šestnáctiletý Shane podepsal v Barceloně

Příjmení Kluivert rezonuje v uších každého fotbalového fanouška. A dost možná zase ožije, jelikož na scéně je po Justinovi, jenž momentálně hraje za Bournemouth, a Rubenovi další syn legendárního Patricka. Shane podepsal smlouvu s Barcelonou.

Je to pro něj první profesionální smlouva. A hned s Barcelonou! Šestnáctiletý syn Patricka Kluiverta to v pondělí ráno oznámil na Instagramu spolu s popiskem: "Jsem velmi hrdý a poctěn, že jsem podepsal svou první profesionální smlouvu s FC Barcelona. Děkuji za důvěru! Visca el Barca."

Patrick Kluivert zažil bohatou kariéru v sedmi různých klubech. Bývalý nizozemský reprezentant hrál mimo jiné za Ajax, AC Milán, Newcastle United a právě Barcelonu. Za španělské giganty nastoupil 182krát a vstřelil 90 gólů. Nyní bude za 27násobného mistra La Ligy hrát jeho syn Shane.

V roce 2016 Shane Kluivert ppoprvé okusil chuť velkoklubu, když přešel do mládežnické akademie Paris Saint-Germain. Nicméně hned o rok později se připojil k Barceloně. Jedná se o velmi šikovné levé křídlo, kterému rozhodně talent nechybí. Mimochodem, pod křídly ho má nejen katalánský klub, ale také gigant Nike.

Shaneovi starší bratři Justin a Ruben také hrají profesionální fotbal. Justin Kluivert (24 let) v současnosti hraje za AFC Bournemouth v Premier League, přičemž zkušenosti má i z AS Řím, a Ruben Kluivert (22 let) působí jako obránce v týmu FC Dordrecht v Eerste Divisie.