Zorvan nikdy neviděl lepšího zakončovatele než Pázlera a Juliše. Z jeho přehledu a klidu v koncovce je paf

Zorvan nikdy neviděl lepšího zakončovatele než Pázlera a Juliše. Z jeho přehledu a klidu v koncovce je paf

To, jak chutná remíza, už Sigma neokusila dlouhých 18 zápasů. Naposledy si totiž dělila body ještě ve druhé polovině května se Slováckem.

Od té doby čtrnáctkrát zvítězila a čtyřikrát prohrála, s tím, že všechny neúspěchy přišly proti týmům, které finišovaly uplynulý ligový ročník v první šestce, a sice proti Slavii, Spartě, Plzni a Bohemians 1905.

V Ďolíčku to přitom dlouho na žádné zaváhání nevypadalo. Ještě dvacet minut před koncem totiž hanácký soubor trenéra Václava Jílka u Botiče vedl.

Hlavní kouč z Androva stadionu nemohl v metropoli využít jak kapitána Radima Breiteho, tak nejlepšího kanonýra mužstva Lukáše Juliše. Jak moc jeho výběru obě opory chyběly?

"V prvních šesti kolech se nám sestava usadila a nyní nám do osy a nejvyšší kvality chyběli čtyři hráči. Macík, Pokorný a ještě Breite a Juliš. Je to ztráta a logicky musí být, protože jsou to hráči ze základní sestavy, nebo řekl bych základní stavební kameny," informoval na webu sigmafotbal.cz bývalý stratég Sparty.

Ligový semafor: Závěr derby jako z MMA, hradecké nadechnutí i rekordní Viktoria

Za absence se však vůbec nechtěl schovávat. Kádr tvoří podle jeho slov 22 hráčů, z nichž jich čeká několik na svou příležitost. "Musejí přesvědčit, že si to místo chtějí vybojovat trvale. S tím nebyl problém. Samozřejmě něco vám ve hře schází, ale zase přicházejí jiné typy hráčů. Spíš nám chyběli hráči na dostřídání," přiznal.

Kupříkladu autor jedné z olomouckých branek Filip Zorvan se ocitl v Praze mezi jedenácti vyvolenými teprve potřetí v ročníku 2023/2024. I on však připustil, že Sigmě její hlavní snajpr chyběl, byť neváhal vyzdvihnout také jeho dvacetiletého náhradníka Denise Kramaáře.

"Juliš je s Pázlerem asi nejlepší zakončovatel, co jsem viděl. Je neskutečné, jaký má přehled a klid v koncovce. Určitě chyběl, protože měl velkou fazónu. Musím ale říct, že Denis Kramář se s tím popral skvěle. Na to, jak je drobný, tak vyhrával hodně soubojů a dokázal sklepnout dlouhé míče. Lukáš nám chyběl, jsme na něj zvyklí, ale Denis si zaslouží pochvalu," uzavřel Zorvan.

Třicátý zářijový den dorazí na Hanou pět utkání v řadě neporažený Baník Ostrava, který je na sedmé příčce o čtyři body zpět. To už se zase bude osmadvacetiletý střelec s historií na Ibize a hlavně ve Spartě svému nynějšímu zaměstnavateli dost hodit.

Slíbil jsem prezidentovi Jiskry, že kdyby přišla jiná nabídka, nebudu o ní přemýšlet, říká domažlický kouč Horváth

Foto: SK Sigma Olomouc