Tecl: Je to o tom, jak budu vypadat na hřišti. Pokud si zasloužím, abych hrál, hrát budu, pokud ne, hrát nebudu

Tecl: Je to o tom, jak budu vypadat na hřišti. Pokud si zasloužím, abych hrál, hrát budu, pokud ne, hrát nebudu

Není žádným tajemstvím, že role čerstvě třiatřicetiletého Stanislava Tecla ve Slavii už je jiná, než tomu bylo v předešlých soutěžních ročnících.

Nejlépe to dokresluje skutečnost, že si ve FORTUNA:LIZE dosud nepřipsal ani jednou odehranou minutu a nominován k utkání byl pouze v pěti případech z devíti.

Když tedy naskočil do nedávného pohárového duelu v Kroměříži, který vršovické "S" opanovalo poměrem 2:0, s kapitánskou páskou, mnohé to překvapilo.

Proti nováčkovi F:NL nakonec na trávníku vydržel 81 minut, hrál na pomyslné desítce a zaznamenal jednu gólovou asistenci u trefy Mojmíra Chytila.

"Byl jsem dlouho mimo, trénoval jsem necelé dva týdny a měl jsem toho popravdě plné kecky," neměl problém přiznat bývalý forvard Plně, Jihlava i Jablonce, jehož slova nabídly stránky slavia.cz.

Teclova soutěžní bilance ve Slavii:

127 ligových zápasů a 32 branek
2 druholigové zápasy, žádný gól
16 pohárových zápasů a 8 branek
32 zápasů v evropských pohárech, žádný gól

Šanci proti druholigové jmenovkyni dle jeho slov dostali ti, kteří dlouho nehráli a měli velkou motivaci se ukázat. I takový zápas podle něj může přispět v boji o místo v základu nebo i na lavičce.

"Zahrál jsem si, jsem rád. Pro radost se fotbal dělá, člověk to dělá proto, aby si zahrál," přidal ostřílený Tecl.

Ten se rozpovídal také o tom, jaká je jeho role v současném mužstvu Jindřicha Trpišovského. Do zápasů vůbec nenastupoval i kvůli tomu, že měl problémy se stehnem a když byl později hrát za B-tým na Admiře, přivodil si zranění lýtka.

Protože se mu to takto nešťastně spojilo, návrat k vytížení mu trval déle, než sám očekával. "Je to o tom, jak budu vypadat na hřišti. Pokud si zasloužím to, abych hrál, tak hrát budu, pokud ne, tak hrát nebudu," nabídl svůj pohled.

V rámci nedělního 10: kola zajíždí Slavia na teplická Stínadla. Mohl by si na severu Čech připsat druhé vystoupení v řadě, nebo půjde pomoci spíše béčku Davida Střihavky?

Slavia se pochlubila dvěma úlovky z Pobřeží slonoviny. Náctiletí záložníci v Edenu uspěli na zkoušce