Možný ruch na Julisce? Pokud nepůjde o mimořádnou nabídku, nikoho bychom pouštět nechtěli, ujišťuje Rada

Možný ruch na Julisce? Pokud nepůjde o mimořádnou nabídku, nikoho bychom pouštět nechtěli, ujišťuje Rada

Druholigovou Duklu zastihl ročník 2023/2024 v poměrně dobrém herním rozpoložení a tým náročného trenéra Petra Rady dosud nestačil pouze na Vyškov a Opavu.

Aktuálně druhý celek F:NL vstřelil Kroměříži více branek, než slovutná Slavia (3:1) a zatím naposledy se mu dokonce ve třetím kole MOL Cupu podařilo vyřadit favorizované Slovácko (4:3).

3390 diváků v Uherském Hradišti postupně rozesmutnili Buchvaldek, Škoda, Kozel a Douděra, jehož trefa ze třetí minuty nastavení se ukázala jako postupová.

Dejvický asistent Jiří Vágner byl spokojen nejen s výsledkem, ale i s výkonem. Bez ohledu na to, že i pražský tým třikrát inkasoval, což se mu dlouho nepřihodilo.

"Předvedli jsme líbivý fotbal, kdy bylo k vidění mnoho dobrých šancí. Jsme rádi, že jsme mohli poměřit síly s tak kvalitním soupeřem a uvidíme, co nám přinese los do dalšího kola. Už v pondělí hrajeme v Olomouci s B-týmem Sigmy a na tento zápas se teď musíme dobře připravit," připomněl kouč nejbližší druholigový program Dukly.

V první třetině soutěže o sobě dali střelecky nejvíce vědět Lukáš Matějka, Štěpán Šebrle a Jakub Zeronik, kteří se dohromady postarali o třináct tref mužstva z Julisky.

Chrudim ještě nikdy nepodlehla Příbrami a k Litavce míří s nejlepším střelcem F:NL i sérií 6 duelů bez porážky

Daří se však i dalším hráčům a pokud jim to vydrží, klidně by se mohlo stát, že si v zimním přestupovém okně přijdou pro nejvýraznější opory Radova souboru prvoligová mužstva.

"Může se to stát. Máme dohodu, že pokud nepůjde o mimořádnou nabídku, nikoho bychom pouštět nechtěli," informoval portálem sport.cz citovaný pětašedesátiletý odborník, jenž Duklu vede druhou sezonu.

Neprodejný však není vůbec nikdo. "Když ale nějaká vážně zajímavá nabídka přijde, určitě si sedneme se sportovním ředitelem Pepou Jinochem a majitelem, který pak rozhodne," dodal ambiciózní stratég.

I když má Dukla také dost svých ambicí a ráda by se opět po čase poprala o nejvyšší soutěž, rekordman v počtu odkoučovaných prvoligových duelů by nikoho na sílu držet nechtěl.

Jeho zpráva směrem ke kádru je jasná. "Klukům říkám, ať hrají za Duklu, a taky za sebe. Pokud majitele nějaká větší nabídka osloví, pak já nebudu ten, který by hráčům bránil ve štěstí," uzavřel ostřílený trenér.

Tecl: Je to o tom, jak budu vypadat na hřišti. Pokud si zasloužím, abych hrál, hrát budu, pokud ne, hrát nebudu