Neexistuje dobrý tým bez dobré obrany, tvrdí staronový kouč Karviné. Mužstvo je kvalitní a věřím mu, říká Jeřábek

Neexistuje dobrý tým bez dobré obrany, tvrdí staronový kouč Karviné. Mužstvo je kvalitní a věřím mu, říká Jeřábek

Velezkušený Juraj Jarábek vstoupil podruhé do stejné řeky a opět sedí na trenérské lavičce Karviné, jíž naposledy vedl v březnu 2021, s tím, že se s tamním prostředím loučil remízou se Zbrojovkou Brno.

Nástupce Tomáše Hejduška, jenž byl ještě v minulém týdnu zaměstnán v Černé Hoře, má nyní před sebou sobotní střet se Slovanem Liberec, který má velmi dobrou přechodovou fázi s rychlými protiútoky, na což si bude muset dát tým MFK pozor.

Díky hře na dva útočníky je Slovan slušný nejen v ofenzivě, ale i v defenzivě. Navzdory tomu, že jeho trenér Luboš Kozel spoléhá na tři stopery.

"Moc se těším, česká liga má velkou kvalitu a jde pořád nahoru. Poslední dny jsou hektické, s týmem se postupně seznamuji a sleduju zpětně zápasy. Práce, co se týče analýzy, je do soboty hodně. Ale na práci s týmem, který podle mě je kvalitní a věřím mu, se moc těším. Proto jsem přišel," informoval v prvním interview pro mfkkarvina.cz zkušený slovenský odborník.

Nálada v zelenobílé kabině je podle jeho slov dobrá. "Se změnou trenéra se určitě hráči nesetkali poprvé. Všichni chtějí pracovat, mají své vize, cíle, ambice. Vidím to pozitivně," doplnil co nevidět jednašedesátiletý kouč, který v minulosti vedl také Spartak Trnava či Dinamo Tbilisi.

Sigmu jsem nahoře čekal. Chytla začátek, Juliš je klíčem, říká o Olomouci Radim Kučera

Jarábek věří, že trenérská změna vlije novou krev do žil také hráčům. "Prioritou je bodovat. My musíme podat takový výkon, který bude založen na bojovnosti, organizaci hry a agresivitě," poodkryl.

Prioritou bude vylepšení defenzivní činnosti. Karviná inkasovala v devíti soubojích 20 branek a vícekrát byli pokořeny pouze České Budějovice se Zlínem.

"Neexistuje dobrý tým bez dobré obrany. Zapracujeme na tom, ale doma před našimi fanoušky chceme být aktivní," ubezpečil nový trenér aktuálně předposledního celku tabulky.

Karviná naposledy triumfovala ještě v červenci, když před domácím publikem přejela Zlín. Od té doby čeká marně na výhru již devět zápasů v řadě s bilancí jednoho remízového výsledku proti Jablonci a osmi porážek. V září ji dokonce v rámci pohárových bojů načapal i třetiligový Uničov.

Mentalita a charakter hráčů není ve Zlíně v pořádku už dlouho. Skončí to tak, že Vrba bude odvolán, myslí si Palička