Klasický Mourinhův třetí rok? Řím hraje tragicky, Portugalec se brání

Klasický Mourinhův třetí rok? Řím hraje tragicky, Portugalec se brání

Asi už to není náhoda. Třetí ročníky Josého Mourinha v jednom klubu bývají zlomové. Většinou se horší výsledky, výkony i Portugalcovo chování. Jeho současné římské působení není výjimkou. 

Řím naposledy schytal prohru 1:4 s Janovem , čímž ještě prodloužil svou špatnou formu. Góly Alberta Gudmundssona, Matea Reteguiho, Juniora Messiase a Mortena Thorsbyho odsoudily Giallorossi k jedinému vítězství v šesti zápasech Serie A, přičemž jediné vítězství v sezóně přišlo proti Empoli zhruba před deseti dny. 

Aktuálně mají pět bodů v šesti zápasech, což je nejhorší začátek ročníku v celé Mourinhově kariéře, přičemž předchozí nejhorší vstup do sezóny přišel v sezóně 2015/16 během jeho poslední sezony v Chelsea. Aby toho nebylo málo, Římané vyhráli pouze dvakrát z posledních 15 zápasů!

Dle italských médií, například Corriere della Sera, je ale vysoce nepravděpodobné, že by přišel vyhazov. Sám Mourinho o rezignaci neuvažuje, alespoň prozatím, protože jeho smlouva vyprší v létě 2024, tedy po konci sezony.

"Je to nejhorší začátek sezony v mé kariéře, ale taky jsme nikdy nehráli dvě evropská finále za sebou," připomíná účasti ve finále EKL a EL. „Mám tým, jaký mým. Musím si s tím vystačit, okno je zavřeno," narážel na možnost dalšího posílení.

 

Současný začátek ročníku je také nejhorším vstupem Říma do sezony v tříbodové éře Serie A. Aktuálně jsou Mourinhovi svěřenci v tabulce na 16. místě, od první čtyřky už mají odstup sedmi bodů.