Už teď si s předstihem vybíráme posily na zimu, prozradil Pochettino. Aspoň dva noví hráči jsou prý nutní

Už teď si s předstihem vybíráme posily na zimu, prozradil Pochettino. Aspoň dva noví hráči jsou prý nutní

Miliardový přestupový kolotoč z produkce londýnské Chelsea se tento leden opět naplno roztočí.

Americký byznysmen Todd Boehly přišel na Stamford Bridge s jasnou vizí a prakticky bezednou peněženkou. Jeho neomezené utrácení limituje jen finanční fair play, kvůli níž Blues toto léto uspořádali prakticky výprodej. Kádr ovšem nezvládli obměnit tak, jak by potřebovali, a proto budou hned v zimním přestupovém okně pokračovat.

Jak to bude vypadat, to veřejnosti prozradil sám týmový kormidelník Mauricio Pochettino, který si na rozdíl od svých předchozích angažmá v Southamptonu, Tottenhamu nebo dokonce i PSG může diktovat posily. A to mu nesmírně vyhovuje.

„Už teď s velkým předstihem pracujeme na potenciálních přestupových cílech pro leden. Vytipovali jsme si útočníka i obránce. Samozřejmě doposud nevíme, jak to vyjde, proto pracujeme s různými alternativami, ale konečně mohu říct, že mám v přestupech velké slovo. Do těch jednání jsem vtažen mnohem více, než jsem býval kdykoliv předtím,“ řekl Pochettino pro Evening Standard.

Do obrany sice nevidíme, ale v případě útoku bývají s Chelsea nejčastěji skloňována dvě jména. To první náleží nejlepšímu střelci uplynulého ročníku nejvyšší italské soutěže Victoru Osimhenovi z Neapole a to druhé překvapivému objevu minulé sezony anglické Premier League Ivanovi Toneymu, jenž za Brentford nastřílel dvacet branek.

Server talkSPORT dodatečně píše, že Brentford na Toneyho nalepil cenovku 60 milionů liber, což by pro Chelsea neměl být problém splnit. Pakliže by Blues chtěli ověřenou kvalitu v podobě Osimhena, tuto částku budou muset minimálně zdvojnásobit.