Obří úleva v Jablonci. Výhru jsme potřebovali jako sůl, oddechl si Chramosta

Obří úleva v Jablonci. Výhru jsme potřebovali jako sůl, oddechl si Chramosta
OBSAHUJE OHLASY

První výhru v sezoně Jablonec už hodně potřeboval. V sobotu konečně přišla, a to na úkor Slovácka. Úleva byla vidět nejen na trenérovi Radoslavovi Látalovi, ale také na Janu Chramostovi, jednom z lídrů týmu.

Remíza v derby s Libercem, prohra v Hradci Králové a v týdnu jen těsný postup v poháru po penaltovém rozstřelu v Domažlicích. Nicméně už od začátku sezony to pro Jablonec nebylo dobré. Jinými slovy, skoor až do října čekal na ligovou výhru.

"Vyšel nám ale dobře vstup do zápasu, dali jsme dvě krásné branky a to nás hodně uklidnilo. Měli jsme šanci i na 3:0, jenže Chramosta trefil brankáře do tváře. Škoda, mohlo to být ještě klidnější. Slovácko se nám tam dostávalo až v závěru, ale defenzíva pracovala dobře a udržela nulu. Konečně jsme to zvládli. Všichni, nejen já, ale i hráči, cítíme obrovskou úlevu. Tíha vítězství tam pořád byla. Jsme strašně rádi za to, že jsme to zvládli,“ cituje jabloneckého trenéra klubový web.

Kámen ze srdce spadnul i Janu Chramostovi, klíčovému útočníkovi Jablonce. "Vzhledem k tomu, že jsme dlouho nevyhráli to byl pro nás extrémně důležitý zápas, který jsme nakonec zvládli," ulevil si. "Je to obrovská úleva. Samozřejmě nelítáme v oblacích. Ty výsledky předtím to nemaže. Tohle je vítězství, které jsme potřebovali jako sůl. Jsme za to moc rádi."

A mohl si ulevit i z osobního hlediska, jelikož se konečně gólově prosadil. Branku sice mohl slavit už v poháru, nicméně na ligové scéně až do soboty mlčel.

"Asi celý tým čekal na mě, až dám gól, abychom vyhráli," zavtipkoval. "Mělo to ale přijít dřív. Ale berme to tak, jak to je. Jsem rád, že jsem dneska pomohl týmu." 

Nicméně výhled do budoucna přidělává spíše starosti než radost. Jablonec se totiž v následujících kolech potká s Plzní, Bohemians, Baníkem a Olomoucí.