Frťalovy Teplice hrají nepříjemný fotbal, hodně se posunuly, varuje před utkáním se Skláři Trpišovský

Frťalovy Teplice hrají nepříjemný fotbal, hodně se posunuly, varuje před utkáním se Skláři Trpišovský

Dnes od 15:00 odehraje své utkání v rámci 10. kola FORTUNA:LIGY pražská Slavia. Sešívaní vyrazí na půdu Teplic. Pro klubový web Slavie hovořil před utkáním trenér Jindřich Trpišovský. Lodivod Slavie před soupeřem ze severu Čech varuje. Frťalovi svěřenci se podle něj za poslední dobu hodně posunuli. Trpišovský cenní i dobrý zdravotní stav svého mužstva. Hráči, za které nemá velkou zastupitelnost, prozatím drží.

Sparta včera v atraktivním šlágru kola přehrála Plzeň a svému věčnému rivalovi odskočila na rozdíl tří bodů. Svěřenci Jindřicha Trpišovského budou mít dnes šanci se na Letenské dotáhnout. Do cesty se jim od 15:00 postaví Teplice.

Poslední utkání proti Sklářům avšak nedopadlo pro Sešívané valně. Divoké utkání, během kterého byly k vidění dvě penalty pro Slavii a několik kontroverzních momentů v podání skupiny sudích, skončilo remízou 1:1. Za Slavii se v druhém poločase prosadil Tecl.

Trpišovský proto vůči soupeři volí spíše opatrná slova chvály: “Teplice se oproti minulým sezonám hodně posunuly. Ukazovaly to už ke konci minulého ročníku, nyní to jen potvrzují. Mají dobré výsledky a dávají víc gólů než v minulosti.“ Hlavní trenér Slavie v rozhovoru pro klubový web neopomněl rovněž vyzdvihnout vliv lodivoda Teplic, Zdenka Frťaly, na vzestupu svého mužstva.

Sešívání drží od začátku sezony stabilní formu. Poslední ligový zápas prohráli v květnu na Spartě. V týdnu vyřadili z českého poháru druholigovou Kroměříž. “Skvělá kulisa, perfektní prostředí. Po cestě zpátky jsme potkávali naše příznivce na dálnici, takže ještě jednou moc děkujeme za podporu,“ pochvaloval si Trpišovský zápas, který se odehrál v pozitivním duchu před velkou diváckou podporou.

Hlavní trenér Slavie při náročném programu cenní i dobrý zdravotní stav hráčů. Absence některých středopolařů (Hromada, Ševčík) je podle Trpišovského snesitelná, jelikož má v kádru spoustu hráčů, kteří jsou schopni zastat až pět postů. Sešívání fotbalisté, které by bylo těžší nahrazovat, prozatím drží.

Ogungbay neskutečné roste každým zápasem. Na tréninku i v utkáních předvádí super výkony, chválí Köstl

Posledních pět vzájemných zápasů:

Teplice – Slavia 1:1
Slavia – Teplice 6:0
Slavia – Teplice 3:0
Teplice – Slavia 1:3
Teplice – Slavia 1:1