Ani Höjer, ani Zelený. Levá strana Sparty patří Rynešovi. Baví mě, jak se zlepšuje, řekl Priske

Ani Höjer, ani Zelený. Levá strana Sparty patří Rynešovi. Baví mě, jak se zlepšuje, řekl Priske

Kdo by to před sezonou řekl, že pozice levého wingbacka ve Spartě bude pod palcem Matěje Ryneše. Jenže skutečnost je opravdu taková. Odchovanec Letenských se vrátil po hostování v Hradci Králové a nenápadně vplul do základní sestavy. V 10. kole FORTUNA:LIGY proti Plzni (2:1) podal zatím jeden z nejlepších výkonů v rudém dresu.


Casper Höjer odešel do Turecku a Jaroslav Zelený kvůli nemoci nemohl nastoupit, ale asi by se tak nestalo ani v případě, že by byl zdravý. Pozici levého wingbacka si pro sebe v posledních duelech ve Spartě uzmul Matěj Ryneš. 

A nevede si vůbec špatně. „Je to jeden z hráčů, který dělá velké kroky kupředu,“ pochválil 22letého fotbalistu trenér Brian Priske v rozhovoru pro klubový web.

V důležitém utkání naskočil Ryneš poprvé v základu v odvetě s Dinamem Záhřeb. Zvládl i duel se Slováckem, kdy se dokonce mohl zapsat i mezi střelce, když jeho dělovka orazítkovala břevno. Následně naskočil do derby. A v sobotu zvládl i bitvu s Plzní.

„O jeho ofenzivních kvalitách víme, už minulé léto a v průběhu hostování v Hradci jsme jeho kvality viděli, nyní ovšem také zlepšil defenzivní činnost a přidal na intenzitě. Má za sebou obrovský kus práce a opravdu mě baví sledovat, jak se zlepšuje. Dnes odehrál výborné utkání,“ pokračoval dánský kouč.

Proti Plzni předvedl jeden z nejlepších výkonů v rudém dresu. Prsty měl především v úvodní brance, když chytře uvolnil Haraslína. A po jeho dělovce zpoza vápna se mohl prosadit Lukáš Sadílek, ale pozorný brankář Jindřich Staněk byl proti.

Fotbalista, který původně začínal jako křídlo, se s novou rolí sžíval jak ve sparťanském béčku tak i loni na hostování v Hradci Králové. V minulé sezoně odehrál někdejší reprezentant do 21 let v dresu „votroků“ 25 zápasů, patřil do základní sestavy a připsal si 3 góly a 4 asistence. V dresu Sparty se v lize prosadil zatím jen jednou - v 6. kole vstřelil vítěznou branku proti Karviné.

Panák do reprezentace, domácí vláda Sparty i konec plzeňské série. Co ukázal šlágr kola?