Pilař s Hejkalem před Východočeským derby svorně varují před Daňkem. Hradec se chce vyhnout přemotivovanosti

Pilař s Hejkalem před Východočeským derby svorně varují před Daňkem. Hradec se chce vyhnout přemotivovanosti

Desáté kolo FORTUNA:LIGY uzavře Východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Pro klubový web Votroků na otázky ohledně zápasu odpovídal asistent trenéra Stanislav Hejkal s křídelníkem Václavem Pilařem. Oba respondenti svorně varovali před Kryštofem Daňkem, který u Perníkářů hostuje z Letné. Hejkal nechce, aby utkání vypadalo jako poslední derby pražských “S“. Pro webové stránky domácích Pardubic o změnách u jejich soupeře a jeho přednostech mluvil obránce Matěj Helešic s asistentem Davidem Mikulou.

Oba týmy, které dnes od 18:00 nastoupí k Východočeskému derby pojí společný jmenovatel v podobě nového stadionu. Z posledních pěti derby se pouze jediné odehrálo buď v Pardubicích, či v Hradci Králové. K těm ostatním hráči nastoupili v Ďolíčku a v Mladé Boleslavi.

V posledních třech duelech, ve kterých byly Pardubice uvedené jako domácí tým, padla pouze jediná branka. Bylo tomu tak v čerstvém jarním střetu, který se odehrál v CFIG Aréně. Utkání pro Pardubice rozhodl Pavel Černý.

Hradecký asistent Stanislav Hejkal se chce vyhnout podobnému průběhu, jaké mělo minulý víkend pražské derby: “Všichni víme, co se teď dělo při pražském derby, takové přemotivovanosti se chceme vyhnout.“

Ovšem on ani druhý hradecký respondent v podobě Václava Pilaře nevyvrací důležitost utkání. “Nejen pro mě, ale pro celý Hradec to je důležité derby. Budeme chtít potvrdit body ze zápasu s Jabloncem,“ zmiňoval Pilař. “Přistoupíme k tomu s veškerou zodpovědností, protože poslední dvě derby jsme nezvládli, prohráli jsme v Boleslavi i u nich,“ doplnil svého svěřence Hejkal.

Hejkal s Pilařem upozorňovali především na pardubického Kryštofa Daňka, který v červeno-bílém dresu hostuje z pražské Sparty. Hejkal varuje před jeho přímočarostí, technikou a rychlostí. Pilař doplňuje, že hráč, který se minulý týden zapsal mezi střelce v zápase proti Plzni, má před sebou velkou budoucnost. Samotný hradecký křídelník se se svým mladším protihráčem potkal v Olomouci.

Po nevydařeném utkání v Mladé Boleslavi vyměnili Votroci trenéra. Staronový lodivod Hradce, Václav Kotal, své první dva duely na lavičce zvládl. Votroci zvítězili doma proti Jablonci i v poháru na půdě Jihlavy svorně 1:0.

“Pod novým trenérem vyhráli oba zápasy. Jsou tedy relativně v pohodě,“ hovořil směrem k soupeři pro pardubický web asistent David Mikula a doplnil: “Ale my se musíme soustředit sami na sebe. Většina utkání je jen o nás.“

Pardubický obránce Matěj Helešic spatřuje největší přednosti svého dnešního soka v defenzivě, rychlých přechodech do útoku a obětavosti. Helešic doplnil svého asistenta ve vyjádření, že bude záležet hlavně na nich.

Posledních pět vzájemných zápasů:

Pardubice – Hradec Králové 1:0
Hradec Králové – Pardubice 1:3
Pardubice – Hradec Králové 0:0
Hradec Králové – Pardubice 2:0
Pardubice – Hradec Králové 0:0