Coufal zapsal svou patnáctou asistenci v Premier League a dotáhl tak Rosického. Kolik mu schází na Šmicera s Bergerem?

Coufal zapsal svou patnáctou asistenci v Premier League a dotáhl tak Rosického. Kolik mu schází na Šmicera s Bergerem?

Obránce West Hamu a český reprezentant Vladimír Coufal se díky včerejší asistenci v zápase proti Sheffieldu dotáhl v počtu přihrávek na gól v historické české tabulce na dělené třetí místo s Tomášem Rosickým. Osm asistencí mu schází na Vladimíra Šmicera a čtrnáct na Patrika Bergera, který tabulce vévodí. Na statistiku upozornil portál Livesport Zprávy.

West Ham zažívá povedený vstup do sezony. Po sedmi odehraných kolech anglické Premier League mu patří sedmé místo se ziskem 13 bodů. Jediné dvě ligové utkání, které prohrál, byly těžké duely s Manchesterem City a Liverpoolem.

Na pozitivní vlně londýnského celku se veze i český reprezentant Vladimír Coufal. Bývalý hráč Slavie nastoupil v základní sestavě do všech sedmi ligových zápasů a zapsal už tři asistence.

Pokud tyto tři přihrávky na gól sečteme s dalšími dvanácti, které Coufal nasbíral během prvních tří sezon mezi anglickou smetánkou, dostaneme se na hodnotu patnáct. Tedy stejný počet, který během svých let v Arsenalu nastřádal Tomáš Rosický.

Jak ve svém příspěvku upozorňuje portál Livesport Zprávy, Coufal se svou patnáctou asistencí v Premier League dostal na dělené třetí místo v historické tabulce českých hráčů.

Před poctivým pracantem se nacházejí už jen Vladimír Šmicer a Patrik Berger. První jmenovaný nasbíral během své kariéry v nejvyšší anglické soutěži 23 asistencí, druhý jmenovaný dokonce 29. Jelikož ale Šmicer s Bergerem své hráčské kariéry dávno ukončili, Coufal má šanci postupovat žebříčkem dál.

Počet asistencí v Premier League (čeští hráči):

1. Patrik Berger (29)
2. Vladimír Šmicer (23)
3. Vladimír Coufal (15)
3. Tomáš Rosický (15)
5. Milan Baroš (12)