Soupeř Sparty v Evropské lize Rangers mění trenéra. Bídné výsledky ve skotské lize odnesl Beale

Soupeř Sparty v Evropské lize Rangers mění trenéra. Bídné výsledky ve skotské lize odnesl Beale

Michael Beale skončil kvůli špatným výsledkům ve skotské lize u fotbalistů Glasgow Rangers, s nimiž se utká Sparta ve skupině Evropské ligy. Vedení klubu třiačtyřicetiletého Angličana odvolalo den po sobotní domácí porážce 1:3 s Aberdeenem.

Informovalo o tom v prohlášení na klubovém webu. Roli dočasného kouče převzal o pět let mladší záložník Steven Davis, jenž si loni v prosinci vážně poranil koleno. Sparta se utká doma s Rangers 26. října.

Beale vedl skotský celek od loňského listopadu, ale ze sedmi ligových kol s ním třikrát prohrál. Na mistrovský Celtic, jenž vede tabulku, ztrácejí Rangers už sedm bodů. „Je zřejmé, že výsledky jsou daleko za očekáváním vedení, Michaelovým i našich fanoušků," uvedl šéf klubu John Bennet. "Nového kouče už hledáme," dodal.

Rangers figurují v letošním ročníku Evropské ligy ve stejné skupině jako pražská Sparta. V prvním kole dokázali uspět na domácí půdě proti Betisu Sevilla 1:0, když jedinou branku utkání zaznamenala ve druhé půli někdejší tvář Slavie Abdallah Sima.

COUFAL ZAPSAL SVOU PATNÁCTOU ASISTENCI V PREMIER LEAGUE A DOTÁHL TAK ROSICKÉHO. KOLIK MU SCHÁZÍ NA ŠMICERA S BERGEREM?