Trpišovský po remíze v Teplicích: Hodit za hlavu to nechceme, musíme si to rozebrat

Trpišovský po remíze v Teplicích: Hodit za hlavu to nechceme, musíme si to rozebrat

Sešívaní po domácí remíze v derby 1:1 zaváhali také v nedělním utkání Na Stínadlech. Utkání proti tamním Teplicím góly nenabídlo a oba celky se po závěrečném hvizdu rozešly smírně. Vinu na tom má i nízká produktivita Slavie v koncovce, která trápí i trenéra Jindřicha Trpišovského.

Domácí se mohli dostat do vedení po pokutovém kopu, ale Vachoušek tváří v tvář Mandousovi neuspěl. Na druhé straně pak sudí neuznali Pražanům branku kvůli ofsajdu. Teplice byly s bodem proti Slavii spokojeni, ale hosté to vnímají jako ztrátu, o to více, když jim Sparta v tabulce unikla o dva body.

Teplická půda se v této sezóně stává postrachem pro papírové favority. Po Plzni a Spartě dokázali Skláři obrat o body i dalšího aspiranta na titul a po třetím kole bez porážky jim patří osmá příčka. Slavia chtěla na této adrese uspět, ale opět se trápila s produktivitou.

VACHOUŠEK PO REMÍZE SE SLAVIÍ: DÍKY NEPROMĚNĚNÉ PENALTĚ JSEM BYL VE STRESU AŽ DO KONCE. SPARTA MI PŘIŠLA NECHUTNĚJŠÍ

„První, co mě napadne, jsou standardní situace. Dřív jsme z nich byli produktivnější, spoustu gólů hlavou navíc dávali Ondra Lingr a Peter Olayinka. David Jurásek navíc dobře zavíral zadní tyč a připravoval nám pozice, tam nás momentálně v podobných zápasech tlačí bota. Centry z levé strany nejsou dnes zdaleka tak kvalitní jako ty zprava, často míče navíc létají do jiného prostoru, přestože máme ve vápně Tijaniho a Mojmíra,“ snažil se kouč sešívaných v rozhovoru pro klubové stránky pojmenovat faktory, které aktuálně jeho tým trápí.

„Další věc je, abychom proměňovali šance, určitě tam jsou věci, které jsou souhry náhod, ne ale všechny. Zásadní jsou standardky, Linži s Peterem dávali podstatnou část svých gólů právě hlavou,“ pokračoval Trpišovský pro Slavia.cz. Svůj tým musí nyní připravit na pohárovou Evropu, neboť Slavia ve čtvrtek sehraje v Edenu utkání proti Šeriffu Tiraspol.

„Hodit za hlavu to nechceme, musíme si to rozebrat. Spousta hráčů, jako Provi a spol, hrají na nových pozicích, musíme jim u videa vysvětlovat, jak se mají v určitých situacích chovat. V první půli jsme měli velkou převahu, mohli jsme z ní určitě vytěžit více. Další věc, kterou musíme zlepšit, jsou auty. Minulý rok jsme z nich dokázali být nebezpeční, teď jsme soupeři z vlastního vhazování darovali penaltu. To jsou věci, které si musíme ukázat, ve čtvrtek hrajeme, takže v pondělí máme jedinou šanci, kdy hráčům ukázat, jak se chovat v konkrétních situacích,“ uzavřel Trpišovský.

MANDOUS PO ZTRÁTĚ NA STÍNADLECH: BOD JE PRO NÁS MÁLO. NA VACHOUŠKA JSEM SE NEPŘIPRAVOVAL, MUSEL JSEM TIPNOUT STRANU