Reklama na fotbal, říká Fillo. Chválil Vitíka, tleskal ale Plzni, Spartě i sudímu

Reklama na fotbal, říká Fillo. Chválil Vitíka, tleskal ale Plzni, Spartě i sudímu

Víkendový ligový šlágr sice plzeňská Viktoria na Letné ztratila a na Spartu ztrácí už sedm bodů, podzimní fotbalové dění v západočeské metropoli ale bývalý hráč Plzně Martin Fillo vnímá velmi pozitivně. Stejně tak se mu líbil sobotní šlágr.

Z posledních 10 vzájemných utkání vyhrály týmy Sparty a Plzně shodně pětkrát. Podobně dramatický byl i sobotní souboj, který Letenští vyhráli 2:1, ale děkovali hlavně Martinovi Vitíkovi, že v poslední minutě vyhlavičkoval z brankové čáry pokus Lukáše Kalvacha. “Ten závěr, to bylo na infarkt, ale Vitík to zvládl fantasticky, i když bych byl radši, kdyby tam tu hlavu neměl,” říká Fillo, který v plzeňském dresu odehrál během sedmi sezon 113 zápasů.

Duelu Sparty s Plzní navzdory prohře svého oblíbeného týmu ale Fillo tleská: “Opravdu se mi to líbilo. Byl to super zápas a připadalo mi to opravdu jako reklama na fotbal, vždyť v první půlhodině padly čtyři góly, i když jeden nebyl uznaný. Sparta měla vynikající vstup, pak chvíli začala hrát Plzeň a navíc rozhodčí pustil takový metr, že hra měla plynulost, bylo tam spoustu krásných akcí. Jen mě samozřejmě mrzí, že Viktorka nedokázala vyrovnat,” vypráví.

LIGOVÝ SEMAFOR: NELICHOTIVÝ REKORD BRANKÁŘŮ, POKRAČUJÍCÍ MIZÉRIE SLOVÁCKA I VÍTĚZNÁ PREMIÉRA JARÁBKA

Plzni druhou gólovou radost pokazil verdikt videorozhodčích. “Bylo vidět, že to bylo správné rozhodnutí. Vůbec všechny zásahy VARu sudí vyhodnotili správně,” přitaká Fillo.

Za Plzeň sice naposledy hrál před 10 lety, dění v západočeském klubu ale sledovat nepřestal a vnímá, že se ve Štruncových sadech v poslední době zase daří. “Spousta lidí řeší výsledky, ale v průběhu podzimu bylo klíčové, že klub získal nového majitele. Byla tam dlouho nejistota, dlouho se mluvilo o tom, že pan Šádek to chce prodat. Druhá podstatná věc je, že Viktorka postoupila do Evropy,” říká muž, který českou nejvyšší soutěž hrál od března roku 2004 až do loňska.

I proto prý nyní podle něj dění na západu Čech znovu začíná nabírat správný směr. “Byla tam série 13 vítězných zápasů, a to už je slušná porce, to není jen tak. Teď o víkendu sice skončila, ale já věřím, že Plzeň zase na vítěznou vlnu najede a že se jí bude dařit a bude prohánět Slavii i Spartu.”

Foto: AC Sparta Praha