Kdo by se mohl ujmout nároďáku? Padají jména jako Hašek či Bílek. Volní jsou teď také Tudor či Papszun

Příští týden, když už bude i po souboji české reprezentace s Faerskými ostrovy, proběhne mimořádné jednání výkonného výboru FAČR, na němž se rozhodne, jestli Jaroslav Šilhavý načne u národního mužstva i šestý rok. Pokud by se ho rozhodlo vedení domácího fotbalu odvolat předčasně ještě před koncem rozehrané kvalifikace, v úvahu by mohla připadat tato jména...

Někdo z ciziny

Sáhnout si pro někoho do zahraničí, aby nezaujatě narovnal pokřivené prostředí. S tím už má zkušenost v českém fotbale komise rozhodčích, která před pár lety oslovila uznávaného polského arbitra Michala Listkiewicze. Zahraniční trenéry má ale spousta evropských reprezentací: Albánii vede Brazilec Sylvinho, Maďary zase Ital Marco Rossi.

Aktuálně jsou volná i zajímavá jména, která by možná českému fotbalu pomohla. Namátkou Rakušan Oliver Glasner (49), který naposledy vedl Eintracht Frankfurt, vyhrál s ním v roce 2022 i Evropskou ligu, a byl i jedním z kandidátů na post nového trenéra Německa. Volní jsou také Chorvat Igor Tudor (45), jenž naposledy působil v Olympique Marseille či Polák Marek Papszun (49), který je podepsaný pod senzačním vzestupem i ligovým titulem Rakówa Čenstochová.

Prognóza: 5 %

Foto: Profimedia