Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Pozici v Realu Madrid nemá zaručenou žádný hráč. Stačí se zeptat Garetha Balea nebo Edena Hazarda. A už vůbec ne mladí hráči. Ti z Madridu často odcházejí. I přesto klub tyto hráče nadále bedlivě sleduje a má možnost rozhodovat o jejich budoucnosti. Ať jde o hostování nebo klauzule ve smlouvách. Kteří tři mladíci by mohli zamíchat kartami?

TAKEFUSA KUBO (22 let, v Realu Sociedad)

Kubo loni po čtyřech hostováních odešel natrvalo, a sice do Realu Sociedad.

Japonský křídelník, který strávil nějaký čas v akademii Barcelony, přišel do Madridu v roce 2019 jako volný hráč z FC Tokio. Poté byl poslán na hostování na Mallorcu (dvakrát), Villarrealu a Getafe, než se přesunul do La Realu, aniž by za Madrid oficiálně debutoval.

Baskický klub zaplatil 6 milionů eur za 50 % Kubových práv (což znamená, že Madrid ho může buď odkoupit zpět za 50 % částky, za kterou ho prodal, nebo dostane polovinu zisku, který Real Sociedad vydělá, pokud Kubu prodá). Kubo podepsal smlouvu na pět sezon a jeho výstupní klauzule je stanovena na 60 milionů eur.

Kubo ve své první sezoně v klubu zazářil, vstřelil devět gólů a poskytl devět asistencí, když pomohl Realu Sociedad poprvé po devíti letech kvalifikovat se do Ligy mistrů. V této sezoně pokračuje v růstu a v 16 zápasech se podílel už na osmi gólech (pět branek, tři asistence).

Přestože ho Madrid pozorně sledoval, nebyl s Kubou během jeho působení v San Sebastianu v kontaktu, což se mu může v budoucnu vymstít. Zájem o něj projevilo několik klubů z Premier League, a pokud by se některý z nich rozhodl zaplatit Kubovu klauzuli, Madrid by se musel rozhodnout, zda uplatní své předkupní právo. K tomu by museli dorovnat částku, kterou nabídli Realu Sociedad a hráči.

Foto: Real Sociedad