Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Pozici v Realu Madrid nemá zaručenou žádný hráč. Stačí se zeptat Garetha Balea nebo Edena Hazarda. A už vůbec ne mladí hráči. Ti z Madridu často odcházejí. I přesto klub tyto hráče nadále bedlivě sleduje a má možnost rozhodovat o jejich budoucnosti. Ať jde o hostování nebo klauzule ve smlouvách. Kteří tři mladíci by mohli zamíchat kartami?

MIGUEL GUTIERREZ (22 let, v Gironě)

Gutierrez přišel do Girony v loňském roce a je klíčovým hráčem v nepravděpodobném boji o titul. Levý obránce odehrál druhý největší počet minut ze všech hráčů v poli (1118).

Gutierrez v akademii vynikal, v roce 2020 pomohl k zisku jediného madridského titul v mládežnické Lize mistrů, než opustil Bernabeu. V té době odehrál 10 zápasů za první tým a přispěl dvěma asistencemi, ale nedokázal se prosadit do základní jedenáctky.

Zajímalo se o něj mnoho týmů, ale on se rozhodl pro Gironu kvůli vlastnictví City Football Group, důvěře v trenéry a stylu hry. Manažer klubu Michel a sportovní ředitel Quique Carcel znají Gutierreze už od jeho působení v madridském mládežnickém systému.

Gutierrez podepsal smlouvu do roku 2027 a Madrid za 40 procent jeho práv získal 4 miliony eur. Girona zaplatila další 1 milion eur výměnou za dalších 10 procent jeho práv.

Gutierrezova výstupní klauzule činí 35 milionů eur, ale Madrid má přednostní právo a příští léto by ho mohl znovu podepsat za 8 milionů eur. Pokud některý z klubů podá Gironě nabídku, musí o tom Madrid informovat ve stanovené lhůtě a musel by dorovnat nabízenou částku a plat.

Tým sice potřebuje posílit na pozici levého obránce, ale jeho hlavním plánem na příští léto je podepsat Alphonsa Daviese z Bayernu Mnichov a zároveň se bude snažit prodat Ferlanda Mendyho.

Foto: Girona FC