Které mladíky má Real pod spáry? Ztraceného Brazilce, tahouna Girony i asijskou hvězdu

Pozici v Realu Madrid nemá zaručenou žádný hráč. Stačí se zeptat Garetha Balea nebo Edena Hazarda. A už vůbec ne mladí hráči. Ti z Madridu často odcházejí. I přesto klub tyto hráče nadále bedlivě sleduje a má možnost rozhodovat o jejich budoucnosti. Ať jde o hostování nebo klauzule ve smlouvách. Kteří tři mladíci by mohli zamíchat kartami?

RAFA MARIN (21 let, na hostování v Deportivu Alavés)

Madrid zvažoval v létě několik možností, co s mladým obráncem udělat. Nyní 21letý hráč přešel do Madridu v roce 2016 ze Sevilly a byl vysoce hodnoceným členem madridské akademie.

Nakonec byl poslán na sezónní hostování do Alavésu a jeho madridská smlouva byla prodloužena do roku 2026. Cílem bylo otestovat ho mezi elitou, aby se v případě, že by na to stačil, mohl příští léto připojit k prvnímu týmu.

Klíčová byla předchozí zkušenost Alavésu s mladými hráči, protože klubem prošli různí bývalí hráči, jako například Theo Hernandez či Marcos Llorente. Marin měl také větší šanci na základní sestavu, protože v týmu, který podle očekávání bojuje o přežití, byli jen tři střední obránci.

Marin za Alaves pravidelně nastupuje, ve všech soutěžích si připsal 11 startů. Jeho výrazné postavení v týmu vedlo k povolání do španělské reprezentace do 21 let a je kandidátem na olympijský tým.

Cílem středního obránce je odehrát přibližně 25 zápasů a zvyknout si na tempo a intenzitu La Ligy. Se specialisty z Alavésu pracuje na zlepšení fyzické kondice – nabírá svalovou hmotu, aby mohl vyhrávat více soubojů. I jeho budoucnost v Realu vypadá nadějně.

Foto: Deportivo Alavés