Druholigoví Bohemians vyřadili z poháru Kladno

Kladna je čtvrtým prvoligovým celkem, který se rozloučil s účinkováním v Poháru ČMFS. Středočeši v dohrávce 2. kola vypadli v Horních Počernicích s druholigovými Bohemians Praha na penalty 2:4. V normální hrací době skončilo utkání nerozhodně 1:1.

Kladenský kouč Jaroslav Šilhavý udělal oproti nedělnímu ligovému zápasu s Českými Budějovicemi (5:1) několik změn a ty se mu nakonec vymstily. Do branky se místo Kostolanského postavil Maďar Miski, v základní sestavě chyběly opory Jeslínek nebo Cigánek. Přesto začali hosté útočněji, ale nová posila z Hradce Králové Semerák ve 13. minutě uklouzl před prázdnou brankou.

Na druhé straně mohl otevřít skóre po 24 minutách Studík, jehož hlavička skončila v Miskiho rukavicích. Kladenskou ofenzivu posílil do druhé půle Šilhan a po jeho střele doklepával po hodině hry do sítě Semerák. Když už se zdálo, že si favorit pohlídá postup, našel Galbavý Fenyka a ten přeloboval Miskiho.

Došlo tak na penalty, v nichž selhali dva hostující střelci, a do 3. kola proti Hradci Králové poslal Bohemians Studík. Kladno následovalo Zlín, Olomouc a Ostravu a s domácím pohárem se rozloučilo.

Trenér Šilhavý ale nedělal z vyřazení svého mužstva velkou tragédii. "Chtěli jsme dát prostor dalším hráčům, aby se ukázali v soutěžním zápase. Byli jsme postupu hodně blízko, chybou bylo, že jsme to za stavu 1:0 už nedokázali udržet," posteskl si kladenský kouč.

V pokutových kopech měli překvapivě jeho hráči slabší nervy než druholigový soupeř. "Penalty už jsou ale loterie. Samozřejmě nás mrzí, že jsme vypadli, ale nedá se nic dělat," dodal Šilhavý.

Většina zápasů třetího kola je na programu za týden, pouze pražská Slavia zamíří do Líšně až 11. října.

Výsledek - 2. kolo:

Bohemians Praha - SK Kladno 1:1 (0:0), na penalty 4:2
Branky: 83. Fenyk - 59. Semerák. Rozhodčí: Makovička - Mencl, Urban. Diváci: 421.

Sestava Kladna: Miski - Bartoš, Gross, Beneš, Čáp - Gecov, Williams (46. Šilhan), Zoubele (75. Hoffmann), Kúdela, Vršajevič (80. Cigánek) - Semerák. Trenér Šilhavý.

Program 3. kola:

Středa 26. září:
16:00 Třinec - 1. FC Slovácko
16:30 Cheb - Dynamo České Budějovice, Rýmařov - Slovan Liberec, HFK Olomouc - FK Teplice, Konice - Fulnek, Karviná - Frýdek-Místek, Příbram - Viktoria Plzeň, Hradec Králové - Bohemians Praha, Třeboň - Jablonec, Náchod-Deštné - Viktoria Žižkov, Břeclav - Bohemians 1905, Chomutov - Most
18:00 Jihlava - 1. FC Brno