Latka prožil remízový debut za Birmingham

MARTIN LATKA prožil dva dny po podpisu smlouvy o hostování v Birminghamu debut v Premier League. Fotbalista pražské Slavie odehrál celé utkání v Liverpoolu, v němž sestupem ohrožený tým vybojoval cenný bod za remízu 1:1.

Latka měl společně s novými spoluhráči na hřišti vítězů Ligy mistrů mimořádně těžkou práci, neboť už v 28. minutě dostal červenou kartu za faul záložník Johnson. Domácí se proti oslabenému soupeři dostali v 62. minutě do vedení díky kapitánu Gerrardovi, jehož střelu po zemi tečoval nešťastně právě Latka do vlastní sítě. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby si však dal vlastní gól Xabi Alonso.

Výsledkem 1:1 skončil i duel druhého birminghamského klubu Aston Villy, která získala bod v domácím duelu s mistrovskou Chelsea. Favorita sice dostal brzy do vedení Robben, podpis nové smlouvy však Petru Čechovi v brance Chelsea mírně pokazil Moore, jenž dvanáct minut před koncem skóroval zblízka ze skrumáže.

Chelsea i přes ztrátu navýšila své vedení v tabulce soutěže na 15 bodů před Manchesterem United, jenž divokým výsledkem 3:4 podlehl v Blackburnu. Ve střeleckém souboji byl úspěšnější Bentley v dresu Rovers, který nastřílel hattrick, dva góly Van Nistelrooije bylo málo.

Dokonce domácí porážku utrpěl Arsenal. V londýnském derby nestačil 2:3 na West Ham, jenž hrál poprvé v lize bez Tomáše Řepky, který odešel do Sparty.

Výsledky - 24. kolo:

Portsmouth - Bolton 1:1 (85. Karadas - 69. Fadiga)
Aston Villa - Chelsea 1:1 (14. Robben - 78. Moore)
Manchester City - Newcastle 3:0 (14. Riera, 38. Andy Cole, 62. Vassell)
Arsenal - West Ham 2:3 (45. Henry, 89. Pires - 25. Reo-Coker, 32. Zamora, 80. Etherington)
Liverpool - Birmingham 1:1 (62. Gerrard - 88. vlastní Alonso)
Blackburn - Manchester United 4:3 (35., 41. a 56. Bentley, 45. Neill z pen. - 63. a 68. Van Nistelrooij, 37. Saha)