Sparťanští kluci typu Vaclíka prý mají na Letné vždycky dveře otevřené. Mají se Vindahl a spol. bát?

Sparťanští kluci typu Vaclíka prý mají na Letné vždycky dveře otevřené. Mají se Vindahl a spol. bát?
AKTUALIZOVÁNO

Vždy, když Tomáš Vaclík (34) ukončí nějakou zahraniční misi, bývá mediálně spojován s možným návratem do Sparty, jejíž dres po příchodu z Viktorie Žižkov oblékal od února 2012 do června 2014.

Nejinak tomu je i po jeho nevydařeném angažmá v americkém klubu New England Revolution, se kterým rozvázal loni uzavřený kontrakt do 31. 12. 2024 již po necelém půl roce, během nějž si v MLS nepřipsal ani jeden start, což se s ohledem na jeho renomé a historii v Basileji, Seville, Olympiakosu Pireus i Huddersfieldu nečekalo.

Na jméno vítkovického odchovance byl na středeční tiskové konferenci letenského "S" dotázán také sportovní ředitel nynějšího lídra FORTUNA:LIGY Tomáš Rosický. Jeho slova by však měla Petera Vindahla (25), Vojtěcha Vorla (27), Jakuba Surovčíka (21) i Filipa Nalezinka (20) uklidnit...

Brankářsky by je totiž v poslední době nevytížený člen reprezentačního kádru ohrozit neměl a jestliže se bude v budoucnu do epet ARENY vracet, pravděpdobně to už bude v jiné, než hráčské roli.

SPARTA BRZDIT NEBUDE! NAŠÍM HLAVNÍM CÍLEM JE TITUL, ŘEKL PRISKE. ROSICKÝ NEVYLOUČIL DALŠÍ ZMĚNY V KÁDRU

"Tomáš je sparťanský kluk, ti u nás mají vždycky dveře otevřené. S brankářskou trojicí jsme spokojení a nemáme žádný signál, ať už od trenéra Briana Priskeho, nebo kouče brankářů Dana Zítky, že by se to mělo měnit. Pokračování Tomáše ve Spartě do budoucna nemusí být marné," pronesl uprostřed týdne "Rosa".

Vydá se ostřílený Vaclík v dalších dnech či týdnech na už šestou zahraniční misi, nebo se bude po deseti letech v zahraničí vracet do tuzemského prostředí? Agentura, v jejímž portfoliu jsou i hvězdy jako Reece James, Aaron Wan-Bissaka či Hakan Calhanoglu, tak opět bude muset svého klienta nabídnout hráčskému trhu.

Zatím neví, kde bude v kariéře pokračovat. "V létě jsem udělal špatný krok, takže doufám, že teď přijde ten správný. Chtěl bych, aby moje kariéra zase nabrala směr, který měla po dobu asi 16 let, co jsem profík. Po tomhle zážitku chci někam, kde budou rádi, že mě mají, budou si mě vážit a budu mít okolo sebe lidi, se kterými budu schopný fungovat. Do Česka bych se mohl vrátit jenom na jedno místo, ale to je obsazené Peterem Vindahlem, který chytá výborně, takže Sparta nemá důvod měnit. Ale v dnešní době nikdy neříkej nikdy. Kdybych dostal nabídku ze Španělska, tak bych tam došel pěšky. Sbalili bychom kufry za minutu," dodal.

© AC Sparta Praha