Sparta se vrátila ze Španělska bez porážky

Sparta se vrátila ze Španělska bez porážky

Sparta Praha sehraje v rámci přípravy před jarní sezonou už pouze dva přípravné zápasy. Úřadující mistr, který se na podzim trápil, se vrátil z herního soustředění ve Španělsku a trenér Stanislav Griga mohl být spokojen. Hráči si zvykají na nový herní styl a dobře se uvedly i nové posily včetně Tomáše Řepky. Ten si přivezl dobrou zprávu navíc: ve Spartě bude oblékat dres s oblíbenou dvojkou.

Sparta sehrála ve Španělsku čtyři zápasy bez porážky. Ani na jihu Evropy sice nebylo zdaleka tak teplé počasí, jak bývá obvyklé, přesto měla k dispozici rozhodně lepší trávníky, než jsou nyní v České republice. O to drsnější bude pro Letenské přechod do zdejší zimy.

GRIGA si pobyt ve Španělsku pochvaloval. "Bylo to dobré soustředění, odehráli jsme čtyři dobré zápasy. Možná kdyby bylo lepší počasí, tak jsme ještě dál než ostatní mužstva. Teď mám obavy, co nás čeká teď ty dva týdny," uvedl Griga po příletu a naznačil, že by nejraději už měl k dispozici zahraniční akvizici do útoku. Její přílet se očekává v pátek, jméno posily vedení klubu tají.

Radost měl Griga z toho, že si hráči zvykli na rozestavení 4-3-3. "V tom budeme pokračovat. Nemyslím si, že by to bylo výrazně náročnější než na podzim. Je to však efektivnější," nastínil své plány kouč. Pochvaluje si návrat Tomáše Řepky, jenž podle něj bude v úvodu jara při absenci Tomáše Sivoka oblékat kapitánskou pásku.

Řepka si pomalu zvyká na spoluhráče, a dokonce už zná i jejich přezdívky

Méně radosti dělá trenérovi zdravotní stav několika hráčů. Sivok se teprve na návrat chystá, Ondřej Herzán bude kvůli natrženým bočním kolenním vazů měsíc mimo. A netrénuje ještě ani Václav Drobný, který v druhém přípravném duelu na soustředění utrpěl menší svalové zranění.

Zato ŘEPKA už je v plném zatížení a po přestupu z West Hamu má za sebou několik zápasů. V novém prostředí evidentně ožil. "Myslím si, že trenér bude s přípravou spokojen. Pro mě je dobře, že si zvykám na spoluhráče a znám dokonce už i jejich přezdívky," pochlubil se někdejší reprezentační stoper, který na Letnou přestoupil počátkem minulého týdne.

Martin Hašek si vezme čtyřku, Tomáš Řepka dvojku

Když se na Spartě poprvé hlásil, litoval toho, že na něho nezbyl dres s číslem dvě, na který je zvyklý. S trojkou ještě hrál během svých startů ve Španělsku, ale už v sobotním přípravném duelu proti Nitře se vrátí ke svému šťastnému číslu. "Domluvili jsme se s Martinem Haškem na výměně. On si vezme čtyřku, která zbyla po odchodu Pergla a já dostanu jeho dvojku," liboval si Řepka.

V sobotu hrají sparťané od 10:30, na generálku si pozvali na sobotu 11. února polský klub Górnik Zabrze (14:30). Obě utkání sehrají už na hlavním letenském trávníku v Toyota Areně, který disponuje vyhřívanou plochou.

[ 2.2.2006 - ČTK / eFotbal ]