Teplice a Most vypadly z Poháru ČMFS

[b]Aktualizováno.[/b] Teplice a Most se staly dalšími prvoligovými týmy, jež opustily Pohár ČMFS v souboji s celky z nižší soutěže. Svěřenci Petra Rady v utkání 3. kola na půdě druholigového HFK Olomouc vedli, ale nadšeně bojující domácí zápas otočili a vybojovali si postup po výhře 2:1. Mostečtí zase nestačili v penaltovém rozstřelu na divizní Chomutov. V normální hrací době skončil zápas bezbrankovou remízou, v penaltách jako jediný z exekutorů selhal mostecký Jedinák.

Teplice hrály na olomouckém předměstí od začátku vyrovnaný zápas a rozdíl mezi šestým týmem druhé ligy a lídrem té nejvyšší nebyl příliš markantní. Ve 43. minutě si ale naběhl na centr z levé strany Fenin, zpracoval jej na prsa a levačkou z voleje uklidil míč do horního růžku domácí branky.

Teplický trenér Petr Rada poslal po poločase na hřiště druhého klasického útočníka Kroupu a jeho tým se začal výrazněji prosazovat. Domácí brankář Aleksijevič se musel v rychlém sledu hned několikrát položit do vzduchu, aby zlikvidoval nepříjemné střely z kopaček Fenina a Verbíře.

Po hodině ale přišel obrat: po chybě v teplické rozehrávce se dostal k odraženému míči Dadák a Slavík se již nestihl zvednout ze země, aby jeho střelu k bližší tyči vytěsnil. Domácí vyrovnání nabudilo k ještě větší aktivitě a za tři minuty udržel Krutý míč, udělal několik kroků k brance a nártem poslal míč o břevno do sítě. Hosté se sice poté začali hodně tlačit dopředu, ale jejich nápor se tříštil o nadšeně bránící domácí, a tak už olomoucký klub postup uhájil.

Teplické hráče pohárové vyřazení velmi mrzelo; trousili se do autobusu se sklopenýma očima, trenér Petr Rada dokonce beze slova naskočil do autobusu a odmítl se k utkání vyjadřovat. Hodnocení zápasu proto zbylo na samotných hráčích. "Scházel nám pohyb, nevyrovnali jsme se s těžkým hřištěm," prohlásil bezprostředně po utkání teplický obránce Sámir Merzič.

Útočník Martin Fenin sice těsně před poločasem poslal svůj tým nádhernou brankou do vedení, ale vyřazení veškeré pozitivní emoce zjevně přebilo. "Jsme naštvaní, Moravy bylo až až," připomněl Fenin, že Severočeši prohráli už v posledním ligovém duelu ve Zlíně. "Už od začátku to nebyl ideální výkon, v závěru to ale byla vysloveně křeč. Nechali jsme si postup hloupě utéct, teď si to budeme muset vyříkat a snad nám to pomůže alespoň v lize."

Most vypadl na penalty s divizním Chomutovem

Poslední tým prvoligové tabulky vyrazil do Chomutova beze zraněných ofenzivních tahounů Pilaře, Toleskiho a Oboyi a možná proto byly jeho útočné snahy během celého utkání bezzubé a rozdíl tří soutěží mezi oběma soupeři nebyl příliš patrný. Most sice měl nad divizním soupeřem mírnou převahu, ale do jasných šancí se protlačit nedokázal.

Nepomohlo ani to, když trenér Robert Žák v poločase vyměnil oba útočníky. Most i ve druhé půli marně dobýval chomutovskou branku, v jediné vyložené šanci selhal brazilský záložník Andrei, jehož sólový nájezd vychytal brankář Zaťko, pozdější hrdina zápasu.

Duel tak dospěl až do penaltového rozstřelu, v němž Most neustál roli velkého favorita. Ve třetí sérii slabou střelu Jedináka chytil brankář Zaťko, aby nakonec v pátém pokračování penalt sám svým úspěšným pokusem poslal Chomutov do dalšího kola.

Trenér Mostu Robert Žák byl vyřazením hodně zklamaný a nechtěl se vymlouvat ani na to, že jeho tým nebyl zdaleka kompletní. "Ligový celek by měl i tak divizního soupeře vyřadit. Někteří hráči si mohli říci o základní sestavu, ale nepřesvědčili, že by na ligu měli. Vyvodíme z toho nějaké závěry," řekl po utkání novinářům Žák.

Další prvoligisté jdou dál

V dalších zápasech prvoligisté svou roli zvládli, ale ne vždy to měli jednoduché. Na postup se nadřeli především Bohemians 1905, jejichž hráči vstřelili v Břeclavi rozhodující branku až pět minut před koncem a vyhráli 1:0. Stejným výsledkem zvítězily také Plzeň a České Budějovice, přestože oba celky hrály v hodně pozměněné sestavě. Vítězný gól vstřelili vítězové už v prvním poločase a pak si už jen postup hlídali.

Komplikace hrozily Viktorii Žižkov, která prohrávala už ve čtvrté minutě v Náchodě, jenže pak kanonýr Švancara vstřelil hattrick a konečný výsledek 4:1 napovídá, že favorit svoji roli zvládl dokonale. Liberec potvrdil vzestupnou formu zcela jasnou vysokou výhrou 4:0 v Rýmařově a uspěli také fotbalisté Brna, kteří vyhráli 2:0 v Jihlavě. V závěru ale přišli pro ligu o vyloučeného Hanáka.

Sparta si poradila s Duklou

Pražská Sparta postoupila do čtvrtého kola Poháru ČMFS, když porazila v derby druholigovou Duklu na jejím hřišti 3:1. Na rychlou branku Slepičky domácí ještě odpověděli, ovšem těsně před přestávkou inkasovali z penalty a v druhé části ještě pojistil výhru obhájce trofeje Kulič.

Boleslav dala branky až ve druhém poločase

Hráči Mladé Boleslavi na hřišti třetiligového Kolína nedopustili žádné překvapení a prošli do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Ve středočeském derby účastník Poháru UEFA vyhrál jednoznačně 4:0. Všechny branky po trvalé převaze vstřelil ve druhém poločase, kdy se postupně trefili Holub, Kalina, Řezníček a Táborský.

Další pohárové kolo se bude hrát během reprezentační pauzy, oficiálním termínem je středa 10. října s výkopem v 16 hodin. V případě soupeřů z různých soutěží se bude hrát na hřišti týmů z nižší soutěže, v ostatních případech se bude o výhodu domácího hřiště losovat.

Výsledky:

1. HFK Olomouc - FK Teplice 2:1 (0:1)
Branky: 60. Dadák, 63. Krutý - 43. Fenin. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Čecháček.

Sestava Teplic: Slavík - Kaufman (76. Smíšek), Klein, Lukáš, Merzič - Štohanzl, Ljevakovič, Benát (63. Doležal), Gašparík (46. Kroupa) - Fenin, Verbíř.

FC Chomutov - FK SIAD Most 0:0, na penalty 5:4
Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. Diváci: 420.

Sestava Mostu: Acevski - Prášil, Procházka, Webster, Jamrich (65. Trubila) - Andrei, Schut, Škoda, Loos - Štípek (46. Bogdanov), Skultety (46. Jedinák).

Břeclav - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Branka: 85. Matúš.

Sestava Bohemians 1905: Havránek - Císař, Pávek, Turtenwald, Růžička - Kotyza, Adam, I. Hašek (71. Brhlík), Rychlík - Bartek, Polodna (52. Matúš).

FK Náchod-Deštné - FK Viktoria Žižkov 1:4 (1:1)
Branky: 4. Merganc - 32., 47. pen., 66. Švancara, 69. Kalod

Sestava Žižkova: Pařízek - Kušnír, Kropík, Besta (78. Pilař), Šťastný - Tinga, Bažík, Procházka, Novotný (75. Labant) - Kalod, Švancara (80. Demjan).

Union Cheb 2001 - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 39. Stráský. Rozhodčí: Franěk - Lhoták, Štěrba. Diváci: 628.

Sestava Budějovic: Křížek - Leština, Švehla, Rehák, Šmíd - Pouzar (57. Plocek), Jungr, Mašát, Adamec - Plichta (46. Mrkvička), Stráský (46. Radzinevičius).

Rýmařov - Slovan Liberec 0:4 (0:3)
Branky: 11. a 76. Nezmar, 2. Košťál, 30. Papoušek. Rozhodčí: Matějek - Santarius, Drastík. Diváci: 1580.

Slovan Liberec: Hauzr - Šinglár, Košťál, Polák, Liška - Papoušek (74. Hudson), Hodúr, Bílek, Frejlach (34. Lattman) - Nezmar, Dort (61. Hochmeister).

Marila Příbram - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 10. Krbeček. Rozhodčí: Královec - Ardeleánu, Ubias. Diváci: 320.

Sestava Plzně: Daněk - Šmejkal, Rada, Halama, Smola - Fillo, Jarolím, Trapp, Šíma - Krbeček (57. Vaculík), Psohlavec (70. Smejkal).

Třeboň - Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 31. Hloušek, 76. Stožický.

Sestava Jablonce: Bobok - Loučka, Homola (80. Šisler), Krejčí, Hamouz - Baranek (46. Štěpán), Eliáš, Valenta, Stožický - Hloušek (72. Svátek), Zelenka.

FC Vysočina Jihlava - 1. FC Brno 0:2 (0:1)
Branky: 26. Hanák, 59. Kalouda. Rozhodčí: Jílek - M. Večeřa, Dobrovolný. ČK: 90. Hanák (Brno). Diváci: 1200.

Sestava Brna: Bureš - Živný, Trousil, Pavlík, Siegl - Hanák, K. Večeřa, Holek (25. Polách, 78. Besta), Střeštík (54. Kalouda), Okleštěk - Wagner.

Třinec - Slovácko 0:0, na penalty 5:4
Rozhodující penalta Brezničan. Rozhodčí: Mikel. Diváci: 526.

Konice - Fulnek 1:3 (0:3)
Branky: 63. Hlouš - 2., 3. a 18. Koštuřík. Rozhodčí: Možíš. Diváci: 450.

Bohemians Praha - Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 67. Ibe. Rozhodčí: Bílek - Filípek, Pokorný. Diváci: 400.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:3 (1:2)
Branky: 24. Hubka - 3. Slepička, 44. Rezek z pen., 68. Kulič. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. Diváci: 1016.

Sestava Sparty: Kozáčik - Limberský (75. Žofčák), Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kolář (67. Kulič), Sylvestre, Hušek, Petržela (46. Pospěch) - Rezek, Slepička.

FK Kolín - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:0)
Branky: 52. Holub, 56. Kalina, 62. Řezníček, 85. Táborský. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Douda. Diváci: 350.

Sestava Mladé Boleslavi: Pižanowski - Voříšek, Brezinský, Hrdlička - Brunclík, Matějovský (62. Táborský), Rajnoch (65. Rolko), Poláček - Holub (59. Vaněček), Řezníček, Kalina. Trenér: Ščasný

Program 4. kola - 10. října:
16:00, Sparta - Bohemians 1905, Brno - České Budějovice, Chomutov - HFK Olomouc, Třinec - Mladá Boleslav, Fulnek - Liberec, Frýdek-Místek - Jablonec, Bohemians Praha - Plzeň, Žižkov - vítěz Líšeň/Slavia.

Poslední aktualizace 27. 9. - 18:58.

[ 26.9.2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]