Sparta si v poháru poradila s Duklou

[b]Aktualizováno[/b] - Pražská Sparta postoupila do čtvrtého kola Poháru ČMFS, když porazila v derby druholigovou Duklu na jejím hřišti 3:1. Na rychlou branku Slepičky domácí ještě odpověděli, ovšem těsně před přestávkou inkasovali z penalty a v druhé části ještě pojistil výhru obhájce trofeje Kulič.

Bývalý armádní klub se snažil obhájci trofeje cestu za postupem zkomplikovat, ale dařilo se mu to jen v prvním poločase. Po přestávce sparťané využili svých zkušeností a mohou se těšit na další městské derby, neboť je v dalším kole čeká souboj proti Bohemians 1905.

Trenér Bílek udělal oproti prohře v ligovém utkání s Mladou Boleslaví šest změn a už první akce ukázala, že náhradníci mají do hry velkou chuť. Míč na soupeřovu polovinu vyvezl opomíjený Sylvestre, následovala individuální akce Kladrubského a střela Slepičky bez přípravy, která s pomocí tyče skončila v tyči.

V sychravém počasí dorazilo na Julisku asi tolik diváků, kolik chodívalo kdysi na Vízka a spol., tedy nepříliš. A protože se hrálo na pražské poměry velmi brzy, ani sparťanské příznivce derby nenalákalo.

Tisícovka diváků však v chladné atmosféře sledovala zajímavý zápas. Sparťanští náhradníci chodili do soubojů agresivně a díky tomu měli neustálou převahu, jenže v další góly ji proměnit nedokázali. A pak za to pykali: po nedorozumění sparťanské obrany Michal hlavou netrefil opuštěnou branku, ale ve 24. minutě už bylo vyrovnáno. Hubka z trestného kopu prostřelil všechno včetně chybujícího Kozáčika.

Ještě před poločasem ale dokázal favorit znovu zvrátit osud utkání na svou stranu. Ve 44. minutě někdejší sparťan Kopta stáhnul Petrželu a z nařízené penalty Rezek vstřelil druhý gól, který byl klíčem k úspěchu.

Dukla se sice snažila po pauze soupeře donutit k chybám v defenzivě, ale v 68. minutě při svém prvním dotyku s míčem po příchodu na hřiště utekl do rozevřené obrany Kulič a zpečetil jistý sparťanský postup.

Michal Bílek: "Jsme spokojení s postupem. Vyšeel nám úvod, kdy jsme vstřelili rychlou branku, pak jsme ale po chybě Kozáčika inkasovali. Ve druhé půli jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom utkání rozhodli. Měli jsme tam ještě některé další příležitosti, které jsme nevyužili, ale důležitý je postup."

Günter Bittengel: "Z naší strany se jednalo o utkání pro zkušenost. Maldí hráči si zahráli proti těžkému soupeři, chtěli jsme jim to ztížit co nejvíce to šlo a myslím, že převážně v první půli se nám to dařilo. Gól z penalty do šatny napomohl asi tomu, že Sparta po přestávce hrála více v klidu, přidala třetí branku a pak už bylo rozhodnuto."

Výsledek:

Dukla Praha - Sparta Praha 1:3 (1:2)
Branky: 24. Hubka - 3. Slepička, 44. Rezek z pen., 68. Kulič. Rozhodčí: Jech - Filípek, Urban. Diváci: 1016.

Sestava Sparty: Kozáčik - Limberský (75. Žofčák), Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kolář (67. Kulič), Sylvestre, Hušek, Petržela (46. Pospěch) - Rezek, Slepička.

On-line z utkání jste mohli sledovat zde.