Také Mladá Boleslav jde dál

Hráči Mladé Boleslavi na hřišti třetiligového Kolína nedopustili žádné překvapení a prošli do čtvrtého kola Poháru ČMFS. Ve středočeském derby účastník Poháru UEFA vyhrál jednoznačně 4:0. Všechny branky po trvalé převaze vstřelil ve druhém poločase, kdy se postupně trefili Holub, Kalina, Řezníček a Táborský.

Mladá Boleslav se v dalším kole představí 10. října na hřišti druholigového Třince. Mladoboleslavské v pondělí povzbudila cenná výhra na Spartě, ale ve čtvrtek dlouho čekali na to, než zlomí odpor Kolína. Favority dlouho brzdila bídná koncovka. Jen Holub, autor vítězné branky na Letné, v první půli zahodil tři velké šance.

Napodobili ho i Kalina, Řezníček a Rajnoch. Hosté byli občas nešťastní z vydařených zákroků kolínského gólmana Michny, který ještě loni působil v jejich třetiligové juniorce.

Komplex z Michny boleslavští hráči zaplašili až po změně stran, když na zteč zavelel kapitán Holub. Ten nechal zapomenout na první půli a sedm minut po poločase ranou pod břevno poslal svůj tým do vedení. Hosté se uvolnili a během deseti minut přidali další dvě branky Kalina s Řezníčkem. Jasnou výhru pak pět minut před koncem korunoval střídající Táborský.

Výsledek:

FK Kolín - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:0)
Branky: 52. Holub, 56. Kalina, 62. Řezníček, 85. Táborský. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Douda. Diváci: 350.

Sestava Mladé Boleslavi: Pižanowski - Voříšek, Brezinský, Hrdlička - Brunclík, Matějovský (62. Táborský), Rajnoch (65. Rolko), Poláček - Holub (59. Vaněček), Řezníček, Kalina. Trenér: Ščasný.

[ 27. 9. 2007 - ČTK | Foto: MARSfoto ]