Vyvolání hlasování Wolverhamptonem nepřineslo kýžený efekt. Kluby z Anglie chtějí zachovat VAR

Vyvolání hlasování Wolverhamptonem nepřineslo kýžený efekt. Kluby z Anglie chtějí zachovat VAR

Kluby anglické Premier League si odsouhlasily pokračování systému videorozhodčích. S návrhem na zrušení VAR v elitní soutěži přišel v květnu Wolverhampton, jenž dnes podle BBC hlasoval pro konec videotechnologie jako jediný z 20 klubů. Pro zrušení VAR bylo potřeba 14 z 20 hlasů.

Zástupci klubů nicméně na svém zasedání odsouhlasili, že se systém videorozhodčích musí "pro dobro hry a fanoušků" zlepšit. Díky zavedení poloautomatické ofsajdové technologie by se měly zkrátit prodlevy v zápasech, rozhodčí také budou verdikty VAR vysvětlovat přímo divákům na stadionech, tak jako tomu bylo na příklad na loňském mistrovství světa žen. A tam, kde to bude technicky možné, se budou na světelných tabulích vysílat opakování sporných situací řešených videorozhodčím.

ŠTETINA, DURIŠ A SPOL. OTESTUJÍ SÍLU ZNÁMÉ ADRESY Z PREMIER LEAGUE, KTERÉ FANDÍ PRINC WILLIAM, OZZY OSBOURNE ČI TOM HANKS

Wolverhampton vyvolal hlasování po několika rozhodnutích VAR z minulé sezony, jež dopadly v jeho neprospěch. Mezi devíti body, kterými odůvodnil návrh na zrušení, jmenovali Wolves vliv na oslavy gólů, projevy nepřátelství vůči rozhodčím či dlouhou dobu potřebnou k rozhodnutí.

Jedinou z 30 nejkvalitnějších evropských soutěží, jež aktuálně nevyužívá video, je švédská liga. Tamní kluby VAR odmítají opakovaně.

Foto: Wolverhampton Wanderers FC