V Nizozemsku brzdí euforii. Feyenoord chce poslat na Letnou za Priskeho o dost menší finanční obnos, než se čekalo

V Nizozemsku brzdí euforii. Feyenoord chce poslat na Letnou za Priskeho o dost menší finanční obnos, než se čekalo

Mluvilo se o částce šest milionů eur, jenže realita je (zatím) o dost skromnější. Zástupci Feyenoordu dnes zahájili podle nizozemských médií jednání o příchodu trenéra Briana Priskeho (47), který je stále pod smlouvou ve Spartě. Server 1908.nl, jenž má blízko k rotterdamskému klubu, přinesl informaci o tom, že rozhovory začaly na milionu a půl eur (zhruba 36,9 milionu korun).

Což je čtvrtina částky, o níž se původně spekulovalo nejen v Česku, nýbrž i v Dánsku, Priskeho vlasti. Web píše, že jde o oficiální, nicméně počáteční částku. Jako by automaticky předpokládal, že se suma bude zvedat. Pokud lze zprůměrovat představy obou stran, potkají se někde kolem tří, čtyř milionů eur.

Priske už se s klubem dohodl na osobních podmínkách. Vyjádřil přání, že si s sebou na stadion De Kuip chce přivést kompletní realizační tým. Není však jasné, kdo to konkrétně bude. Nejsnazší by pro něj bylo vzít své spolupracovníky z Letné, jenže i ti mají platný kontrakt a bude to předmětem dalších jednání. 

Priske do Feyenoordu? Stát má až 150 milionů, chystá se nabídka pro Spartu

Sparta se jistě nebude chtít vzdát kompletního trenérského štábu, znamenalo by to úplný konec Priskeho úspěšné éry ověnčené dvěma tituly během dvou sezon.

Vše je nyní na sportovním řediteli českého šampiona Tomáši Rosickém a jeho protějšku Dennisi te Kloesem. Pokud se obě strany vůbec nedohodnou, což se nejeví jako příliš pravděpodobné, má Feyenoord připraven plán B v podobě Grahama Pottera. Ten už se vyptával na podmínky v klubu, podle nizozemských médií však od něj žádnou oficiální nabídku nedostal.

DO LIGY MÍŘÍ KOSOVSKÁ SPOJKA Z RUMUNSKA. CO MOHOU SPARTA A SLAVIA OČEKÁVAT OD POSIL Z RAPIDU BUKUREŠŤ?