Bayern po nevydařené sezoně hledá akvizice do obrany. První posila do Bavorska míří z kádru konkurenta. Ten vydělá balík

Bayern po nevydařené sezoně hledá akvizice do obrany. První posila do Bavorska míří z kádru konkurenta. Ten vydělá balík

Bayern Mnichov má nového trenéra, ke změnám dojde i v kabině a novým přírůstkem se stane Hiroki Ito, japonský stoper by měl do Bavorska zamířit na přestup z konkurenčního Stuttgartu.

 

Pětadvacetiletý fotbalista letos přispěl k senzačnímu druhému místu VfB v bundesligové tabulce a odměnou mu bude stěhování do Bayernu. Ten podle řady německých médií aktivoval výstupní klauzuli nastavenou na třicet milionů eur, proti transferu nic nenamítá ani sám asijský fotbalista, který se údajně dohodl na podmínkách čtyřletého kontraktu. 

Ito do Stuttgartu přišel před třemi roky z domovského Júbilo Iwata. Původně se jednalo o hostování a po dvanácti měsících bylo změněno na trvalý přestup za pouhých 400 tisíc eur. Celkem za klub odehrál 97 utkání a na své konto si připsal i dvě branky.

Ve středu obrany Bayernu se letos angažovali Kim Min-jae, Eric Dier, Matthijs de Ligt nebo Dayot Upamecano a posledně jmenovaného francouzského reprezentanta se vedení podle tisku chce zbavit. Ito by na dlouho nemusel zůstat jediným novým stoperem, i nadále pokračují jednání o příchodu Jonathana Taha z Leverkusenu.

SANÉ BY MĚL S BAYERNEM PRODLOUŽIT SPOLUPRÁCI PO EURU. PŘÍCHOD KOUČE KOMPANYHO KVITUJE