Kanonýr Schick by se Slovensku hodil. Pak by to byl opravdu dobrý tým, tvrdí před startem Eura expert Vráblik

Kanonýr Schick by se Slovensku hodil. Pak by to byl opravdu dobrý tým, tvrdí před startem Eura expert Vráblik

Fanoušci se dočkali, Euro je tady. Pátečním duelem mezi domácím Německem a Skotskem odstartuje fotbalový svátek. Podcast Livesport Daily proto servíruje druhý díl turnajového preview, tentokrát se novinář Lukáš Vráblik zaměřuje na Česko a Slovensko spolu s jejich soupeři v základních skupinách. Co řekl expert o kanonýrovi Patriku Schickovi? Sponzorem epizody je sázková kancelář Betano.

Zatímco česká fotbalová reprezentace nechyběla na ani jednom evropském šampionátu od roku 1996, pro Slovensko jde teprve o třetí účast na Euru od rozdělení společného státu. Český celek čeká v základní skupině trojlístek Portugalsko, Gruzie a Turecko. Slováci změří síly s Belgií, Rumunskem a Ukrajinou.

"Oba týmy mají určitě šanci na postup ze skupiny, řekl bych, že obě soupisky jsou v tuhle chvíli srovnatelné. Musím říct, že kdybychom zasadili například Patrika Schicka do slovenského týmu, tak by to byl opravdu dobrý tým. Na Slovensku ale každopádně vnímají fanoušci český fotbal velmi pozitivně, i díky výkonům českých klubů v Evropě," říká novinář Lukáš Vráblik.

VŠECHNY DÍLY LIVESPORT DAILY NAJDETE ZDE

V dnešní epizodě podcastu Livesport Daily jsme také řešili:

Rozbor českých a slovenských soupeřů ve skupinách.

Ideální mix hráčů obou týmů.

Rozdíly mezi českým a slovenským fotbalem.

Nový díl Livesport Daily najdete na oblíbených podcastových platformách – SpotifyApple Podcasts a Google Podcasts.