Další nové jméno v Liberci? Přijít má Halinský. Příchody mladých hráčů bereme jako investici, prozradil majitel Kania

Další nové jméno v Liberci? Přijít má Halinský. Příchody mladých hráčů bereme jako investici, prozradil majitel Kania

Fotbalový Liberec zažívá turbulentní měsíce. Po vstupu nového vlastníka Ondřeje Kanii se kompletně změnilo sportovní vedení, přišel nový trenér a klub kompletně překopal svou vizuální identitu. Nadmíru aktivní je Slovan také na přestupovém trhu. Jak je nový majitel spokojený s dosavadními pohyby v kádru, kdo ještě přijde a jaké jsou ambice Severočechů? To všechno prozradil pro klubový Youtube kanál. 

Do severočeského klubu v létě přišlo devět nových tváří a čtyři další jsou podle Kanii na cestě. "Aktuálně jsme v průběhu jednání o třech přestupech a jednom hostování. To bude zase docela zásadní posílení,“ připustil majitel severočeského klubu. "Musím říct, že jsme s přestupovým obdobím velmi spokojení, protože z hráčů, o které jsme měli zájem nepřišli pouze dva," dodal.

Liberec se zaměřil na mladé talentované fotbalisty. Nejstarší posilou je šestadvacetiletý středopolař Michal Hlavatý, který přišel stejně jako nový trenér Radoslav Kováč z Pardubic. "K vedení klubu přistupujeme trochu jinak. S ženou to bereme jako nějakou formu investice, proto přivádíme mladé hráče. Kupujeme fotbalisty s obrovským potenciálem a snažíme se vybudovat širší kostru týmu, který tady bude několik dalších let. Vrchol by měl přijít třeba za tři roky," nastínil Kania. 

SLAVIA VSADILA VŠECHNO NA JEDNU KARTU, TITUL SE ALE KOUPIT NEDÁ, MYSLÍ SI EXPERT. ZÁJEM O OLAYINKU? REZIGNACE NA SKAUTING

Třicetiletý majitel libereckého klubu připustil, že neplánuje kupovat hotové fotbalisty. "Chceme hráče, kteří mají hlad, kteří se chtějí zlepšovat. Vsadili jsme na dravost dynamiku a talent. Když se podíváme na věkový průměr, tak jsem si téměř jistý, že budeme mít nejmladší tým v lize."

"Budeme mít ohromné množství mládežnických reprezentantů. Nejen českých, ale i slovenských. Všichni hráči prošli velmi důkladným skautingem, mnohaměsíčním procesem. Honza Nezmar měl o všechny tyto kluky zájem už v březnu, či v dubnu," prozradil Kania. 

Dalším ze zástupu mládežnických reprezentantů by měl být stoper Denis Halinský, kterého by Slovan chtěl přivést na hostování z pražské Slavie. O Halinského má enormní zájem trenér Kováč, jenž s ním stejně jako s Hlavatým spolupracoval už v Pardubicích. 

KABONGO OPĚT PÁLIL, PLZEŇ ALE POPRVÉ V PŘÍPRAVĚ PADLA, LIBEREC JE V RAKOUSKU STOPROCENTNÍ. NAŠLA SLAVIA V BOTOSOVI ŘECKÝ POKLAD?

Na odchodu je naopak slovenský reprezentant Ľubomír Tupta. "Je pravděpodobné, že odejde. Myslím si, že i Ľubo se chce posunout. chce udělat další krok," řekl Kania na adresu nejproduktivnějšího hráče Slovanu v uplynulé sezoně. 

Kam ambiciózní celek směřuje? "Náš cíl je uhrát první pětku. Podle toho se chováme i na přestupovém trhu. Vzhledem k tomu, jací hráči přišli, by bylo alibistické tvrdit, že chceme být osmí, nebo devátí," řekl Kania. "Možná ale bude chvilku trvat než si to všechno sedne. Proto bychom chtěli poprosit fanoušky, aby ze začátku sezony nebyli zbytečně negativní. Předpokládám, že nějaká doba hájení bude nutná," připustil na závěr.

Zdroj: FC Slovan Liberec