Dukla si otestuje kapitána slovenské reprezentační devatenáctky se zkušenostmi z Itálie

Dukla si otestuje kapitána slovenské reprezentační devatenáctky se zkušenostmi z Itálie

Fotbalisty Dukly posílil talentovaný obránce Michal Svoboda. Kapitán slovenské reprezentační devatenáctky bude v týmu nováčka nejvyšší soutěže rok hostovat z italského klubu Spal Ferrara a Pražané poté budou mít možnost uplatnit na něj opci. Celek z Julisky o tom informoval na svém webu.

Rodák z Bratislavy v 16 letech odešel ze Slovanu do Itálie. Nejprve dvě sezony působil ve Spalu a v minulém ročníku hostoval v Bologni, za kterou hrál v týmu do 19 let.

„V době mého odchodu do zahraničí jsem byl velmi mladý. Šel jsem do velké země, která celá žije fotbalem. Myslím, že jsem to zvládnul dobře. Když si to zpětně uvědomím, na svůj mladý věk jsem toho hodně zkusil a jsem za svoje působení vděčný,“ nechal se slyšet Svoboda na klubovém webu Dukly.

VELKÝ NÁVRAT OBLÍBENCE OSTRAVSKÝCH FANOUŠKŮ! NA BANÍK ALE PŘIJEDE AŽ V PROSINCI V DRESU SLOVÁCKA

Nyní se kapitán slovenské reprezentační devatenáctky připojí k družině trenéra Petra Rady. Cílem je vyztužit zadní řady týmu z Julisky, ke kterému se připojí během soustředění v Písku.

„Nadcházející sezona je pro mě výzva. Těším se na zápasy, je to zásadní posun v mé kariéře. Z italské mládežnické ligy zabojuji o místo v sestavě v nejvyšší české lize a jsem připravený tomu dát všechno,“ dodal slovenský legionář.

Foto: FK Dukla Praha