Chvála obhájil funkci předsedy svazu

Chvála obhájil funkci předsedy svazu

Sedmihodinový maratón o jedné obložené bagetě a třech deckách sodovky absolvovalo 106 delegátů 13. řádné valné hromady Pražského fotbalového svazu, aby si zvolilo nové vedení na čtyři roky. Po takřka hodinu trvajících nezbytných formálních procedurách si delegáti konečně vyslechli zprávu o činnosti Výkonného výboru PFS a stavu rozvoje fotbalu v Praze přednesenou předsedou svazu p. Chválou, který následně přednesl i zprávu o hospodaření svazu. Třetí v pořadí zazněla zpráva Odvolací a revizní komise z úst Ing. Jaroslava Landy. A došlo na diskusi. Nejen k údivu předsedajícího schůze Dr. Klimáčka bylo v sále hrobové ticho. Nakonec projevil zájem představit se v diskusi jeden z kandidátů na člena VV mgr. Lněnička z Bohemians Praha a host jednání, předseda ČMFS Pavel Mokrý. To bylo vše. Jinak byli všichni se stavem nejen pražského fotbalu zjevně spokojeni.


A pak už došlo k hlavnímu bodu programu, volbě nového vedení svazu.
Na post předsedy byli dva kandidáti. Dosavadní předseda svazu Václav Chvála a šéf druholigového Xaverova Vojtěch Tomi. Že to mezi oběma muži pěkně jiskří bylo patrné i z jejich vystoupení. A pak už začala volba. Z ní vyšel hned v prvním kole vítězně Václav Chvála, který získal 55 hlasů ze 103 platných odevzdaných hlasovacích lístků. Vojtěch Tomi zůstal o sedm hlasů poražen. Na jedné straně obrovská úleva, na druhé zklamání.
Následovala volba dalších osmi členů výkonného výboru. V prvním kole byli zvoleni nadpoloviční většinou hlasů Ing. Tomáš Cigánek, JUDr. Lubomír Klimáček, Vojtěch Tomi a František Vitovský. Do druhé kola postoupilo osm kandidátů a nakonec dostali důvěru delegátů pánové Michal Fischer, František Jíra, Jaroslav Pavelka a Petr Voženílek. Tedy ve finále čtyři dosavadní členové a čtyři nováčci.
Výsledek volby už sledoval značně prořídlý sál, když k volbě Odvolací a revizní komise bylo přítomno už jen 74 delegátů. Ostatní už svůj zájem o fotbal v Praze projevili odchodem k manželkám, milenkám nebo oblíbeným výčepům.
Ti zodpovědní pak zvolili Odvolací a revizní komisi ve složení Ing. Rudolf Dufek, JUDr. Zdeněk Paleček, Vlastimil Šindelář, Ing. Miloslav Volf a Pavel Stehlík. Náhradníky ORK byli zvoleni pánové Jiří Maláček a Karel Horčík.
Půlhodiny před půlnocí se unavení delegáti rozcházeli do pražské mrazivé noci.

3.2.2006 - Lubor Mírek