Pohár ČMFS: Líšeň - Slavia Praha 4:3!

[b]Exkluzivně z Líšně:[/b] Brněnská Líšeň vyřadila ve 3. kole Poháru ČMFS Slavií Praha po výsledku 4:3. První branku vstřelil ve 3. minutě domácí kanonýr Jiří Jaroš, který chytře přeloboval brankáře Vorla. V 19. minutě vstřelil druhou branku Pavel Outrata, který si naběhl mezi obránce hostí a nadvakrát překonal Vorla. V 41. minutě snižil na 1:2 Zdeněk Šenkeřík, ale dvoubrankové vedení vrátil domácím v 50. minutě obránce David Cupák. V 56. minutě vyrobil velkou hrubku Volešák a Outrata vstřelil po přihrávce Jaroše svoji druhou branku v utkání. V 77. minutě byl v pokutovém území faulován Šenkeřík a Volešák penaltu proměnil. V 87. minutě snižil střídající Necid na konečných 4:3. Vítěz utkání nastoupí ve 4. kole proti Viktorii Žižkov.

Líšeň - Slavia Praha 4:3 (2:1)
Branky: 3. Jaroš, 19. a 56. Outrata, 50. Cupák - 41. Šenkeřík, 77. Volešák z penalty, 87. Necid
Líšeň: Sedmidubský - Čampa, Raušer, Vlček, Cupák (80. Ryšánek) - Pecha, Polák, Buršík, Outrata - Oprchal (67. Krejčí), Jaroš (63. Bombicz)
Slavia Praha: Vorel - Hubáček, Šourek, Gabriel (25. Černý, 70. Kobler), Dřížďal - Ivana, Volešák, Jablonský, Kopřiva (46. Necid) - Gaucho, Šenkeřík

Sled utkání:

3. Jaroš chytře přehodil brankáře Vorla a poslal domácí do vedení - 1:0.
6. Další šance domácích. Polák střílí těsně vedle hostující branky.
19. Mezi obránce Slavie si naběhl Pavel Outrata a nadvakrát překonává brankáře Vorla - 2:0.
21. První vážnější šance Slavie. Po přihrávce Volešáka se dostal do šance Gaucho, ale z malého vápna přestřeluje domácí branku.
35. Slavia se snaží, ale do vážnějších šancí se zatím nedostává.
41. První žlutou kartu dostává domácí obránce Jiří Raušer.
41. Po centru ze strany snižuje Zdeněk Šenkeřík - 2:1.
46. Na konci 1. poločasu si vytvořila Slavia velký tlak, který se projevil zejména na počtu zahrávaných kopů.
46. Do hry se dostává slavistický útočník Tomáš Necid, který střídá Kopřivu.
50. Po rohovém kopu Poláka se hlavou prosazuje obránce Cupák a střílí třetí branku divizního celku - 3:1.
53. V pokutovém území Slavie padá Outrata, ale dostává žlutou kartu za simulování.
56. Volešák chybuje, míče se zmocnil Jaroš, předložil Outratovi, který vyloženou šanci proměňuje - 4:1.
63. Domácí trenér Bohumil Smrček poprvé střídá. Jaroše nahrazuje Bombicz, který hrál ještě minulý rok nejvyšší krajskou soutěž za Bohunice.
68. Další domácí střídání, Oprchala nahrazuje Krejčí a střídá i Slavia, místo Černého přichází Kobler.
77. V pokutovém území domácích je faulován Šenkeřík a Volešák snižuje z nařízené penalty na 4:2.
87. Střídající Necid snižuje na 4:3. Čeká nás ještě velké drama.
90. Domácí se radují. Vyhrávají nad Slavii 4:3 a postupují do 4. kola Poháru ČMFS.

[11.10. Jan Pšikal / eFotbal / Foto: Líšeň]