Nad Aritmou se stahují mračna, prohrála doma s Újezdem

Domácí Aritma podruhé v řadě doma prohrála. Tentokrát utrpěla debakl s nováčkem z Újezda, který potvrdil, že na hřištích soupeřů se mu nebývale daří. Hosté nastoupili bez stopera Vondry a na post posledního se přesunul Časko. Domácím chyběl vykartovaný střelec Kratochvíl.

Hosté hned od začátku začali domácí přehrávat a první gól na sebe nenechal dlouho čekat. V 10.minutě poslal do šestnáctky centr Vítů, sám si na odražený míč naběhl a levačkou jej poslal nekompromisně k tyči. Za pět minut byli domácí blízko vyrovnání, ale Brabcova hlavička, po přímém kopu Krejči, cíl nenašla. Naopak ve 22.minutě skočil ve vápně míč na ruku domácího Tůmy a sudí Formánek nařídil penaltu. Zkušený Časko bezpečně zvýšil na 2:0 pro hosty. Za pět minut hosté rozehráli rohový kop, míč se dostal k Otopalovi, který přesným centrem našel volného Kohouta a ten s přehledem poslal míč do domácí sítě potřetí. V závěru mohl korigovat výsledek Čurda, ale jeho pokus skončil těsně vedle branky vybíhajícího Bašty.
Do druhé půle nastoupili domácí se dvěma změnami v sestavě a se snahou ještě se zápasem něco udělat. Hanka uvolnil O. Rybku, ale jeho prudký centr před branku Lacina stačil ukopnout těsně nad břevno vlastní branky. V 57.minutě O. Rybka nevyužil špatného vyběhnutí Bašty a odkrytou brankou lobem netrefil. Za tři minuty přišla vydařená kombinace O. Rybka - Čurda - Honka, ale posledně jmenovaný trefil jen Baštovy rukavice. Elán domácích pomalu slábl. V 68.minutě mohli hosté zápas rozhodnout. Střídající Svoboda se na pravé straně uvolnil, nezištně přihrál před branku na malé vápno Otopalovi, ale ten dokázal neuvěřitelné, branku netrefil. A to mohlo hosty mrzet. V 70.minutě totiž po levé straně unikl Honka a jeho přihrávku trochu se štěstím dotlačil do sítě O. Rybka. Myšlenky domácí na zvrat však vzali rychle za své. V 74.minutě důrazný Svoboda vyhrál souboj s Kubrem, k odraženému míči se dostal volný Škoda a sám proti Fáberovi poslal míč přesně k tyči. V 86.minutě Sochovič šikovně ještě před půlící čárou vysunul rozeběhnutého Svobodu a ten svůj unik z poloviny hřiště zakončil pátým gólem. V 85.minutě byli blízkou druhému úspěchu domácí. O. Rybka však střelou podél Bašty trefil jen tyč a odražený míč před prázdnou branku poslal zbrkle vedle. Poslední slovo měl hostující Svoboda, ale sám proti Fáberovi podruhé neuspěl, poslal míč mimo tyče.
Pavel Loukota (Újezd n.L): Naprosto jasné a zasloužené vítězství. Trochu mi vadil úvod druhé půle, kdy jsme zbytečně polevili. Tolik šancí jako dneska, jsme měli málokdy. Bojovný a kvalitní výkon, takže maximální spokojenost. Co tam vyváděl Otopal, to nevím. Naštěstí když dali domácí gól, jsme dokázali přidat další dva a zápas dovedli k jasnému a vysokému vítězství.
Tomáš Kubr (Aritma): První tři střely na branku a dostali jsme tři góly. Do druhé půle jsme to chtěli zkusit, hráli jen na tři obránce. Dali jsme gól, ale čtvrtý gól soupeře nás definitivně zlomil. Chybí bojovnost, vůle poprat se o výsledek. Každý hledá chyby jinde než u sebe. Musíme s tím něco udělat.

Aritma Praha - Újezd nad Lesy 1:5 (0:3)
Branky: 70. O. Rybka - 10. Vítů, 22. z penalty Časko, 24. Kohout, 74. Škoda, 83. Svoboda ŽK: Beran - Škoda, Gruber, Matoušek Rozhodčí: Formánek - Šimšík, Tikal Diváků: 40
Aritma: Fábera - Brabec (46. Hanka), Kubr, Beran, Tůma (46. Výravský) - L. Rybka, Weiss, Krejča, O. Rybka - Čurda, Honka. Trenér Tomáš Kubr.
Újezd n.L.: Bašta - Zeman, Otopal, Časko, Gruber - Daníček, Lacina, (57. Jun), Vítů (61. Svoboda), Kohout - Škoda, Matoušek. Trenér Pavel Loukota.