Ambiciózní Třinec si brousí zuby na ligovou Boleslav

Ambiciózní Třinec si brousí zuby na ligovou Boleslav

Účastník Poháru UEFA Mladá Boleslav zajíždí v dohrávce čtvrtého kola Poháru ČMFS na půdu druholigového Třince. Ten se krčí až na posledním místě tabulky, ovšem v poháru se mu daří, v předchozích kolech si Třinečtí poradili v penaltových rozstřelech se Zlínem a Slováckem. Utkání začíná v úterý v 15 hodin.

Třinec má v kádru několik hráčů se zkušenostmi z nejvyšší domácí soutěže, ale i ze zahraničí. Namátkou Tomáš Ďurica, Jan Berger, Tomáš Jakus či Brazilec Rodriques da Silva. Ovšem vstup do letošního ročníku druhé ligy se mu vůbec nepodařil. Z jedenácti zápasů získal jen pět bodů a patří mu až poslední příčka. Naposledy prohrál doma s vedoucí Opavou.

Co se ale Poháru ČMFS týče, prokousal až do osmifinále. V prvním kole hladce vyhrál 5:0 na půdě Slavičína. V dalších soubojích měl štěstí na pokutové kopy. Proti Zlínu uhrál remízu 1:1, v penaltovém rozstřelu zvítězil těsně 5:4, stejným poměrem uspěl také ve třetím kole se Slováckem, když utkání skončilo po devadesáti minutách bez branek.

S postupem byl samozřejmě spokojený také trenér Miroslav Kouřil, který tým převzal až po šestém kole druhé nejvyšší soutěže. "Nečekal jsem, že duel se Zlínem zvládneme až tak dobře," uvedl po zápase s prvoligovým soupeřem.

Nyní čeká na Třinec Mladá Boleslav, která také nezačala v Gambrinus lize nejlépe a musela měnit trenéra. Luďka Zajíce nahradil Zdeněk Ščasný a Středočeši pod ním stoupají jak výkony, tak tabulkou, kde jim patří pátá pozice. Navíc po boji postoupili v prvním kole Poháru UEFA přes italské Palermo.

[ 16.10.2007 - Pavel Urban | Foto: MARSfoto ]