V poháru jdou dál Sparta, Brno a Bohemians Praha

[b]Aktualizováno.[/b] Druholigoví Bohemians Praha postoupili na úkor Viktorie Plzeň do čtvrtfinále Poháru ČMFS. V ostatních středečních zápasech si vybojovali účast v další fázi soutěže také obhájci titulu ze Sparty v pražském derby proti Bohemians 1905 a v odvetě za nedělní ligový zápas znovu uspěli proti Českým Budějovicím hráči Brna. Až 17. listopadu se rozhodne o posledním čtvrtfinalistovi mezi Líšní a Viktorií Žižkov.

Plzeň se rozloučila s Pohárem ČMFS

Hráči Viktorie Plzeň nestačili na Bohemians Praha a prohráli v Horních Počernicích 0:2. Obě branky domácího celku vstřelil Jiří Šisler, tu první z pokutového kopu. Za stavu 0:1 naopak neproměnil penaltu plzeňský Fillo.

"Byl to typický pohárový zápas se soupeřem, před kterým jsem hráče varoval. Střetnutí bylo vyrovnané a rozhodly jej penalty. Domácí ji proměnili, náš nejlepší hráč bohužel ne," litoval plzeňský kouč Stanislav Levý.

Druholigový celek se do papírového favorita pustil bez respektu. Po rohu Šislera hlavičkoval Kwame nad břevno a o něco později šel Šislerův trestný kop dva metry vedle plzeňské branky. Hrálo se ale většinou ve středu hřiště a žádný z celků si nevypracoval vážnější příležitost. Až po půlhodině zahrozilo opět duo Šisler - Kwame, ale po centru prvního z nich z trestného kopu hlavičkoval Kwame opět nad.

Krátce po přestávce Fillo uvolnil Jarolíma, ale tomu střela vůbec nesedla, a tak nadále nic nesvědčilo o tom, že spolu hrají týmy z různých soutěží. Po hodině hry domácí Zoubek poslal kolmici mezi obránce na Ibeho, ale v poslední chvíli stačil zmařit rodící se šanci Halama. O několik minut později už ale posoudil rozhodčí střet Smoly se Zoubkem jako faul a Šisler poslal z penalty Bohemians do vedení.

Gól domácí ještě povzbudil a Daněk musel záhy s potížemi likvidovat tvrdou Zoubkovu ránu. Po dalším brejku Ibeho tečovaná střela ze sedmi metrů plzeňskou branku minula jen o centimetry. Na druhé straně Fillo byl na začátku i konci akce, kterou korunoval z osmi metrů střelou nad. Chvíli nato agilního Filla fauloval domácí brankář Beláň, dostal za to žlutou kartu, ale chybu napravil a špatně umístěnou Fillovu střelu ze značky pokutového kopu kryl.

Hosté vrhli všechny síly v závěru do útoku, měli územní převahu, ale jejich akce brzdily nepřesnosti. Sedm minut před koncem přidal Šisler postupovou pojistku střelou z pětadvaceti metrů a v závěru ještě Ibe trefil tyč.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 63. z pen. a 83. Šisler. Rozhodčí: Moudrý - Teuber, Štěrba. Diváci: 310.

Bohemains: Beláň - Macháček, Jandzik, Birhanzl, Hajník - Zoubek, Kwame, Šisler, Fenyk - Brzezina (55. Ibe), Galbavý.
Plzeň: Daněk - Šmejkal, Halama, Zakopal, Smola - Fillo, Jarolím, Trapp, Šíma (46. Vrzal, 70. Malcharek) - Borek (70. Psohlavec), Smejkal.

Brno podruhé zdolalo Budějovice, tentokrát v domácím poháru

Brno je šestým týmem, který se může těšit na los čtvrtfinále Poháru ČMFS. Svěřenci Petra Uličného podruhé během čtyř dnů zdolali České Budějovice, na jejichž půdě ve středu zvítězili 2:0. Oslabený domácí celek držel s Brňany krok téměř celé utkání, v závěru ale dvakrát inkasoval po gólech Wagnera a Kaloudy.

Repríza nedělního ligového souboje, který také díky více než hodinové přesilovce vyhrálo domácí Brno 2:1, přilákala do ochozů českobudějovického stadionu jen pár nejvěrnějších diváků. Ti od úvodu sledovali nezáživnou partii ve středu hřiště s mnoha nepřesnostmi.

Jihočeši postrádali svá hlavní esa, kvůli rozsáhlé marodce nastoupilo Dynamo jen s jediným hráčem z nedělní základní sestavy. Absence Černého, Vozábala, Plocka nebo brankáře Kučery přesto nebyly na hřišti vidět, domácí drželi s kompletními hosty i s navrátilcem kapitánem Trousilem krok.

Brněnští v úvodním dějství zahrozili snad jen v 11. minutě Střeštíkovým pokusem z hranice šestnáctky, který gólman Křížek vyrazil na roh. Za čtyři minuty se na druhé straně dožadovali Českobudějovičtí odpískání penalty za ruku jednoho z brněnských beků, ale sudí Mikel zůstal klidný. Hra se pak rozdrobila do spousty chyb, ospalé tribuny probudil až v nastavení první půle pěkným volejem Plichta po centru Jungra z pravé strany. Lejsal ale reflexivně vyrazil.

V pauze zřejmě hostující kouč Petr Uličný pořádně zvýšil hlas, protože Brňané začali druhou půli mnohem aktivněji. Vytěžili však jen sérii rohů a střelu Wagnera v 63. minutě, s níž si Křížek poradil. Jihočeši opět ožili s příchodem střídajícího Radzinevičiuse a ve zbytku duelu zatlačili soupeře do defenzivy.

Sedm minut před koncem napálil odražený balon Radzinevičius a míč směřující do sítě odvrátil Kuncl. Když už se zdálo, že diváci za devadesát minut gól neuvidí, hostující Večeřa našel v domácí šestnáctce Wagnera a ten odmítl penaltový rozstřel. Šťastnému brněnskému triumfu dal v nastavení razítko Kalouda, který potrestal vyběhnutí Křížka ve snaze srovnat.

Oba trenéři se shodli, že utkání bylo vyrovnané. "Byli jsme překvapeni, s jak mladým týmem na nás Budějovice vyrukovaly. Musím říct, že nám domácí byli naprosto vyrovnaným soupeřem i bez osvědčených opor," vysekl Jihočechům poklonu Uličný, který byl rád, že splnil druhý z postupných cílů vedení. "Máme před sebou tři úkoly. Porazit Budějovice v lize a poháru se povedlo, teď musíme zvítězit nad Bohemkou," dodal hostující kouč.

Jeho protějšek František Straka dal ze zdravotních důvodů šanci hráčům širšího kádru, přesto ho tým výkonem potěšil. "Až na tu poslední minutu a nastavení jsme sehráli naprosto vyrovnaný duel. Mrzí nás, že jsme teď dvakrát prohráli s Brnem," posteskl si.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Brno 0:2 (0:0)
Branky: 90. Wagner, 90.+2 Kalouda. Rozhodčí: Mikel - Chytil, R. Kubáň.

Č. Budějovice: Křížek - Tischler, Švehla, Homoláč, Pravda - Mašát, Žižka (46. Hílek), Jungr (46. Zelinka), Adamec - Plichta, Renan (66. Radzinevičius). Trenér: Straka.
Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Švejnoha, Siegl - L. Kubáň (41. Polách), Večeřa, Kalouda, Střeštík (79. Pavlík) - Wagner, T. Došek (53. A. Besta). Trenér: Uličný.

Sparťané vyřadili Bohemians

Sparta Praha zdolala na Letné Bohemians 1905 2:0. První branku utkání dal v 37. minutě Kisel, když elegantně přes zeď umístil míč k pravé tyči Sňozíkovy branky, druhou přidal o padesát minut později Došek.

Sparta Praha - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Branky: 37. Kisel, 87. Došek. Rozhodčí: Příhoda - Zlámal, Lhoták. Diváci: 4022.

Sparta: Grigar - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Limberský - Žofčák (46. Došek), Kisel, Kladrubský, Matušovič (83. Zeman) - Kulič, Slepička (68. Kolář).
Bohemians 1905: Sňozík - Císař, Pávek, Turtenwald, Kunášek - Kotyza, Adam, Cirhan, Bartek (84. Květoň) - Polodna, Matůš (52. Škoda).