ČFL: Gedeon pomohl béčku Slavie k výhře

Poprvé od 10. září nastoupil v sobotu k soutěžnímu zápasu slávistický záložník Patrik Gedeon, který už se zotavil ze zranění postranních vazů v koleni, a v ČFL pomohl B-týmu Pražanů k výhře 5:3 v Karlových Varech. Tabulku stále vedou Prachatice s dvoubodovým náskokem na Čáslav. Vršovičtí Bohemians už se posunuli na čtvrté místo.

Do druhé půle zápasu Karlovy Vary - Slavia B přišel na hřiště i další uzdravený hráč červenobílých Milan Černý a stejně jako týden předtím Adautovi v Příbrami mu stačily dvě minuty na to, aby skóroval. Po dvou gólech Slavie dali Petr Janda a Jakub Mejzlík.

Bohemians 1905 porazili 3:1 Strakonice. Do vršovického dolíčku přišlo navzdory nepřízni počasí 5136 diváků. Devět podzimních zápasů zde vidělo celkem 45.494 fanoušků, takže klokani mají průměr 5.055 lidí na zápas. Na všech zbývajících 144 zápasů přišlo v ČFL dohromady 49.000 diváků a i v tomto případě měli daleko nejvyšší návštěvy na hřištích soupeřů Bohemians 1905.

Až v posledním podzimním kole dokázali vyhrát fotbalisté posledního týmu tabulky Chomutova. Na svém hřišti v sobotu porazili libereckou rezervu 2:0 brankami Škoty a Eiselta. Béčko Slovanu, které vyhrálo předchozí ročník soutěže, ztratilo všech svých devět podzimních zápasů na hřišti soupeře při skóre 1:19.

Celkem čtyři body si odvezly z Prahy jihočeské týmy. Vedoucí Prachatice v Krči dvakrát vedly, ale nakonec získaly jen bod za remízu 2:2, zatímco rezerva Českých Budějovic vyhrála na Střížkově 2:1 a zajistila si třetí příčku v tabulce. Bohemians Praha tak na podzim doma podlehli oběma celkům z jihu Čech.

V souboji o druhé místo Čáslav porazila brankami Brabce a Kuraka Varnsdorf 2:0 a přezimuje s odstupem pouhých dvou bodů za Prachaticemi. První výhru zvenku si odvezla Příbram B, která vyhrála na umělém trávníku v Břízkách nad domácím béčkem Jablonce 2:1. Příbramský brankář Sňozík navíc neproměnil 20 minut před koncem penaltu.

Výsledky - 16. kolo:

Jablonec B - Příbram B 1:2 (0:1), Bohemians 1905 - Strakonice 3:1 (2:0), Čáslav - Varnsdorf 2:0 (2:0), Krč - Prachatice 2:2 (1:1), Teplice B - Břevnov 4:1 (2:0), Náchod-Deštné - Hradec Králové B 0:1 (0:1), Chomutov - Liberec B 2:0 (1:0), Bohemians Praha - České Budějovice B 1:2 (0:2), Karlovy Vary-Dvory - Slavia B 3:5 (1:2).