Újezd doma opět rozdával, tři body si odvezlo Tempo

Sedmkrát se nováček z Újezda představil na domácím hřišti a šestkrát zůstal bez bodů. Dokázal porazit jen poslední rezervu Vyšehradu. Ve svém posledním podzimní domácím vystoupení nestačil na hosty ze Lhotky. Tempo potvrdilo svou rostoucí formu v závěru podzimní části a třemi góly v první půli zápas rozhodlo.

Tempo zaskočilo domácí hned v úvodu aktivní hrou, ale to hned svou první šanci proměnili. Kuchař se nedohodl s Netušilem a Ryšavý křížnou střelou poslal Újezd do vedení. Když si pak ve 29.minutě Kuchař poradil s táhlou střelou Laciny, přišlo vyrovnání. Brejk hostů a situaci čtyři na dva zakončil po akci Vrby s Benešem trochu se štěstím Rožánek. V podobné situaci vzápětí neuspěl Zima, ale v závěru poločasu hosté dostali domácí borce do kolen. Ve 43.minutě založil akci Semerák, vysunul dlouhým pasem rychlého Zimu, ten vrátil míč pod sebe Dedkovi, který zúročil své zkušenosti a zakončil přesně k tyči. A aby toho nebylo málo přišel v posledních vteřinách prvního poločasu rychlý aut hostů, míč doputoval až k Rožánkovi, který překonal Baštu potřetí.
Po přestávce se domácí vrhli do útoku ve snaze ještě zápas otočit. Dvakrát hosty podržel Kuchař po akcích dvojice Časko - Škoda. Když už skončil míč za Kuchařovými zády, radost domácím zkazil signalizovaný ofsajd. V další šanci vychytal Škodu opět Kuchař. Až v 73.minutě se domácí střelec dočkal a hlavou na zadní tyči poslal míč za Kuchařova záda. Choutky domácích na vyrovnání však vzali rychle za své. Do šestnáctky Újezda se vydal stoper Netušil, vyhrál důrazně souboj s Baštou a odražený míč napálil do sítě Dedek. Z této rány už se domácí nevzpamatovali.
Petr Dedek (FC Tempo): Tentokrát jsme nehráli dobře a vyhráli jsme. V minulých zápasech to bývalo naopak. Byl to takový den otevřených obran a my jsme byli produktivnější.
Pavel Loukota (Újezd n.L.): Co na to mám říct. Rozehráli jsme to dobře, dali rychle gól. Ale místo pojistky jsme inkasovali z náhodného, i když velmi dobře provedeného protiútoku. Najednou to bylo křečovité a dostali jsme hned dva góly do šatny. Po přestávce jsme udělali změny v sestavě, měli šance a mohli vyrovnat. Hosty podržel výborný golman. Když jsme konečně dali kontaktní gól, přišla chyba Bašty a bylo to 4:2. Závěr už byl v křeči.

Újezd n.L. - FC Tempo 2:4 (1:3)
Branky: 12. Ryšavý, 73. Škoda - 31. a 45. Rožánek, 43. a 75. Dedek ŽK: Vrba (Tempo) Rozhodčí: Handl - Tikal, Hurych Diváků: 100
Újezd n.L.: Bašta - Zeman, Vondra, Gruber (46. Matoušek) - Daníček, Časko, Lacina, Otopal, Ryšavý (65. Svoboda) - Škoda, Kohout (46. Jun). Trenér Pavel Loukota.
FC Tempo: Kuchař - Valášek, Vrba, Netušil, Komorník - Beneš, Semerák (70. Hlavička), Zima - Míka (81. Hurka), Dedek (90. Žalud) - Rožánek. Trenér Petr Dedek.

4.11.2007 - Lubor Mírek (foto: Pavel Slavíček)