Hatrrick Smíška rozhodl o výhře nad Kielce

Čistý hattrick za tři minuty stihl nastřílet jablonecký útočník Petr Smíšek v závěru dnešního přípravného zápasu s polským týmem Kielce. Hráči severočeského klubu díky tomu v posledním zápase na soustředění na Kypru vyhráli 3:2.

Jablonecký Klapka neproměnil po čtvrthodině jasnou šanci a třetí tým polské ligy krátce nato po brejku otevřel skóre. "Poláci byli poločas lepší. Hrálo se však za téměř neregulérních podmínek na malém hřišti, za silného deště a téměř vichru," řekl kouč Petr Rada.

Po změně stran nevyužili další šance Nulíček, Musil a Klapka a soupeř zvýšil. "S podporou větru jsme však byli již lepší, především jsme na tom byli podstatně lépe kondičně. I když to byl remízový zápas, tak jsme se nakonec radovali my," uvedl Rada.

Smíšek, jenž odehrál druhý poločas, byl poprvé úspěšný v 83. minutě, kdy proměnil sólo z poloviny hřiště. Za dvě minuty využil nepovedený ofsajd systém soupeře a třetí gól dal po rohu.