Souhrn: České kluby ve skupinách - 2. hrací den

Vítězství Sparty na půdě Toulouse a domácí remíza Mladé Boleslavi s Villerrealem se urodily ve druhém hracím dni základních skupin Poháru UEFA. Zatímco Pražané se v této fázi souteže představili již podruhé a zaznamenali první tříbodový zisk za výhru 3:2, Středočeši při své premiéře nestačili na španělský celek v poměru 1:2.

Sparťané otočili zápas a vezou z Toulouse vítězství

Sparta Praha zvítězila v Poháru UEFA v Toulouse 3:2, i když v utkání dlouho prohrávala 0:1. Po hodině hry dvěma slepenými góly stav otočila a dokázala v závěru odpovědět i na vyrovnání domácích. Díky Kiselově brance z 87. minuty vezou sparťané cenné vítězství 3:2, které zvýšilo jejich naději na postup ze skupiny.

FC Toulouse - Sparta Praha 2:3 (1:0)
Branky: 14. Elmander, 80. Mansaré - 67. a 87. Kisel, 68. Došek. Rozhodčí: Itturalde González - Guererro, Medina Hernandez (všichni Šp.). ŽK: Arribagé, Mansaré - Pospěch, Došek. Diváci: 8546.

Toulouse: Douchez - Ebondo, Arribagé, Congré, Ilunga - Paulo Cesar (88. Bergougnoux), Dieuze, Emana, Sirieix (77. Batlles), Mansaré - Elmander (65. Geingnac). Trenér: Baup.
Sparta: Grigar - Pospěch, Řepka, Kadlec, Limberský - Rezek (65. Horváth), Kisel, Kladrubský, Matušovič (85. Zeman) - Slepička (57. Došek), Kulič. Trenér: Bílek.

Reportáž ze zápasu zde.

Ohlasy trenérů a hráčů zde.

Mladá Boleslav podlehla Villarrealu, snížení přišlo pozdě

Mladé Boleslavi nevyšel premiérový zápas v základní skupině Poháru UEFA. Středočeši na domácí půdě podlehli španělskému Villarrealu 1:2. Hosté vedli už o dvě branky po trefách Nihata a Santiho Cazorly, Mendyho gól v 89. minutě přišel příliš pozdě. Řezníčkovu trefu ve čtvrté minutě nastavení sudí neuznali kvůli ofsajdu, podle prvních záznamů zřejmě chybně.

FK Mladá Boleslav - Villarreal CF 1:2 (0:1)
Branky: 89. A. Mendy - 33. Nihat, 56. Santi Cazorla. Rozhodčí: Skomina - Arhar, Stancin (všichni Slovin.). ŽK: Sedláček, Matějovský, Procházka, Vaněček - Ángel Lopéz, Franco. Diváci: 4082.

M. Boleslav: Miller - Voříšek, Procházka, Kopic - Sedláček (58. Řezníček), Rajnoch, Hrdlička (84. Táborský), Kalina (46. Vaněček) - Matějovský - A. Mendy, Kysela. Trenér: Ščasný.
Villarreal: Diego López - Josemi, Godin, Cygan, Ángel López (82. Capdevilla) - Matias Fernández, Mavuba, Josico, Santi Cazorla - Tomasson, Nihat (73. Franco). Trenér: Pellegrini.

On-line přenos z utkání jste mohli sledovat zde.