Skácelův gól odvrátil porážku Hearts

Jedenáctá branka Rudolfa Skácela ve skotské lize zabránila druhé porážce fotbalistů Hearts v letošní sezoně. Edinburský klub v neděli remizoval v Aberdeenu 1:1. Tabulce vévodí Celtic, jeho náskok na Hearts je dvoubodový. Rangers jsou s propastnou ztrátou čtvrtí.

Hearts ztratili na Celtic Glasgow, který má díky sobotnímu vítězství v derby s Rangers nyní na prvním místě dvoubodový náskok. Rangers se nadále trápí - v derby utrpěli debakl 0:3.

Hearts, kteří soutěži překvapivě dlouho vládli, prohrávali od 13. minuty po brance Jamieho Smithe. V 64. minutě se hostům povedlo vyrovnat, když Skácelovu střelu z 25 metrů tečoval obránce Zander Diamond a míč skončil za zády gólmana Ryana Essona. Český záložník se tak znovu osamostatnil v čele ligové tabulky střelců,
v níž se od soboty dělil o vedení s Krisem Boydem z Kilmarnocku.

Skácel měl ještě další šance a mohl rozhodnout o výhře týmu, který poprvé vedl nový kouč Graham Rix. Neuspěl však stejně jako v prvním poločase útočník Michal Pospíšil, jenž byl v polovině zápasu střídán.