Pardubice znepříjemnily Jihlavě generálku na ligu

Hráči prvoligové Vysočiny Jihlava vyhráli v generálce na první ligu v Pardubicích nad domácím týmem 1:0. Ve vyrovnaném utkání na umělé trávě vstřelil jedinou branku v 64. minutě jihlavský Malínek, který využil špatnou rozehrávku obránců soupeře a po získání míče přehodil technickou střelou brankáře.

Hráči Jihlavy kvůli poruše autobusu přijeli k utkání s dvouhodinovým zpožděním. "Čekání rozladilo domácí hráče, my jsme nastoupili k zápasu bez potřebného rozcvičení. Prostě generálka se příliš nevydařila," posteskl si trenér Jihlavy Karel Večeřa.

V prvním poločase měl jeho tým dvě střelecké příležitosti, které ale nevyužil. Naopak Pardubice zahrozily dvakrát po standardních situacích. Podobně vyrovnaný průběh měl i druhý poločas, v němž už ale Jihlava dokázala jediné zaváhání soupeře potrestat.