Spartu čeká ve čtvrtfinále HFK Olomouc

Spartu čeká ve čtvrtfinále HFK Olomouc

Páteční los v pravé poledne rozhodl o tom, že mistrovské Spartě stojí jako další překážka v cestě za obhajobou triumfu v domácím poháru celek HFK Olomouc. Jediným prvoligovým soubojem čtvrtfinále bude měření sil mezi Jabloncem a Brnem, další dvojice tvoří Třinec s Libercem a Viktoria Žižkov s Bohemians Praha.

V sídle Českomoravského fotbalového svazu se poprvé losovalo dvoukolové čtvrtfinále, samotného slavnostního aktu se ujal záložník Slavie Vladimír Šmicer, když on a jeho spoluhráči už z poháru vypadli.

Novinku v tomto ročníku prozradil na úvod losování ředitel Oddělení profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas: "Liga si schválila dvoukolový systém, naopak neprošel návrh o možném nasazení klubů, takže budou všichni nasazeni do jednoho koše. První vylosovaný bude začínat doma."

Následně už mohl Vladimír Šmicer začít s losováním čtvrtfinálových dvojic. Jako první vytáhl míček, ve kterém se ukrýval lísteček s popiskou Třince. Slezanům záložník Slavie následně přisoudil prvoligový Liberec.

V další dvojici už byl přiřazen k HFK Olomouc obhájce vítězství z minulé sezóny Sparta Praha. Zbylé dva páry tvoří Jablonec s Brnem a v pražském derby na sebe narazí Viktoria Žižkov s druholigovými Bohemians Praha.

Losování se zúčastnili zástupci sedmi čtvrtfinalistů, do Prahy se nedostavil nikdo pouze z Brna. První zápasy jsou prozatím naplánovány na 9. dubna od půl páté odpoledne, odvety by měly být na programu o týden později od pěti. Změna termínů je ale možná, ať už kvůli případnému umělému osvětlení, nebo možnému televiznímu přenosu.

Sparta je těžký soupeř, vědí v olomouckém HFK

Do Prahy přijel z Hané sekretář HFK Miroslav Derco a ihned po losu se ve výrazu jeho tváře mísily spokojenost s vědomím, že olomoucké mužstvo bude ve dvojduelu jasným outsiderem. Přeci jen Sparta i v této sezóně vyhlásila útok na obhajobu v obou domácích soutěžích.

"Bude to pro nás těžký zápas, na druhou stranu jsme ale rádi. Určitě to pro nás bude svátek," těší se na souboje se Spartou Derco. Ten také moc dobře věděl, že z postupového hlediska mohl být k Moravanům los přívětivější.

"Nejschůdnější by byl asi Třinec, nyní můžeme jenom překvapit, musíme to brát tak, jak to je." Podle Derca je ale HFK na příjezd Sparty i jejích fanoušků připravený: "Už jsme něco podobného řešili s Bohemkou, kdy přijelo devět set fanoušků a zvládlo se to. Snad to teď bude stejné."

Čtvrtfinálové dvojice (první zápas 9. dubna, odveta 16. dubna):

FK Fotbal Třinec – FC Slovan Liberec
1. HFK Olomouc – AC Sparta Praha fotbal
FK Viktoria Žižkov – Bohemians Praha
FK Jablonec 97 – 1. FC Brno

[ 30.11.2007 - Jan Fait | Foto: ČTK ]