Udine sebralo dva body domácímu Laziu

Římské Lazio, které nemá v posledních týdnech nijak oslnivou formu, dokázalo v sobotu doma jen remizovat s Udinese. Utkání 25. kola italské Serie A skončilo výsledkem 1:1.

O výsledku rozhodla už první půle. Za domácí skóroval ve 20. minutě Tomasso Rocchi, za šest minut vyrovnal z z penalty Iaquinta. Lazio je v tabulce osmé, Udine se minimálně do neděle posunulo o jednu příčku na jedenácté místo.

Dva góly Simona Tiribocchiho vynesly hráčům sedmého Chieva, které jinak exceluje především na domácím stadionu, vítězství 2:1 nad Trevisem. Osmadvacetiletý útočník se trefil na konci prvního a v úvodu druhého poločasu a dostal hostující tým do vedení 2:0. Domácí dokázali snížit, Chievo ale vítězství uhájilo, navíc v poslední minutě neproměnilo penaltu.

Zbylých osm zápasů 25. kola se hraje v neděli. Ve šlágru šlágrů se utkají týmy z prvního a druhého místa tabulky. Na San Siru hostí Inter Milán vedoucí Juventus a pokud prohraje, prakticky přijde o možnost bojovat o titul. Tým Pavla Nedvěda se naopak v případě zisku tří bodů k obhajobě scudetta hodně přiblíží. Na Inter mají černobílí v současné době náskok devíti bodů.

Neděle nabídne od 15:00 ještě duely Cagliari - Lecce, Empoli - Palermo, Livorno - Fiorentina, Parma - Ascoli, Sampdoria - Messina, Siena - AS Řím a Reggina - AC Milán. AC se mohou v případě zaváhání Interu na svého městského rivala bodově dotáhnout.