Boleslav podlehla v generálce Č. Budějovicím

Boleslav podlehla v generálce Č. Budějovicím

Mladá Boleslav se zařadila do zástupu prvoligových celků, které podlehly v generálce na jarní soutěž druholigovému soupeři. V neděli odpoledne prohrála s Českými Budějovicemi, jejichž hru režíroval tradičně reprezentační záložník Karel Poborský. Pro Středočechy to byla druhá porážka v přípravě.

Právě Poborský se postaral o jediný gól zápasu. Ve 29. minutě obral o míč Čápa, prošel přes půlku hřiště a ideálním pasem našel rozeběhnutého Faldynu, který prostřelil vybíhajícího brankáře Kučeru. Domácí mohli srovnat, ale krátce před poločasem po centru Rychlíka hlavičkoval Brezinský jen do tyče. I po přestávce pokračovala Mladá Boleslav v zahazování šancí. Největší zmařil Matějovský v 69. minutě.

"Nejsem spokojený, musíme se hodně zlepšit, ale i přes dnešní prohru věřím, že v Blšanech vyhrajeme," řekl po utkání mladoboleslavský kouč DUŠAN UHRIN. Připomněl, že v loňském létě po vydařené generálce na hřišti bundesligového Wolfsburgu prohrál jeho tým v úvodním ligovém utkání s Libercem, a tak nyní věří, že po nepovedené generálce s Českými Budějovicemi bude tentokrát vstup do mistrovské soutěže v Blšanech vítězný.

Jeho protějšek připustil, že výsledek mohl být jiný. "Spravedlivá by asi byla remíza. V prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém zase soupeř," prohlásil českobudějovický trenér FRANTIŠEK CIPRO.

Výsledek:

Mladá Boleslav - České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 29. Faldyna. Rozhodčí: Moudrý. Diváci: 550.

Sestava: Kučera - Ševinský (86. Krátký), Brezinský, Vít, Rychlík - Kysela (66. Vaculík), Matějovský, Sviták (46. Švejdík), Čáp (56. Palát) - Pecka (56. Ordoš), Kulič.

[ 12.2.2006 - ČTK / eFotbal ]